Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Zarośnięcie zastawki trójdzielnej (TA)

Zarośnięcie zastawki trójdzielnej, co jest?

Zarośnięcie zastawki trójdzielnej (TA) jest wrodzona (obecna od urodzenia), wada serca, która występuje z powodu nieprawidłowego rozwoju serca płodu podczas pierwszych 8 tygodni ciąży. Trójdzielnej, zwykle znajduje się pomiędzy prawym przedsionkiem a prawą komorą, nie rozwijają się prawidłowo w czasie ciąży.

Zwykle tlen ubogiej (niebieski) powrót krwi do prawego przedsionka z organizmu, przemieszcza się do prawej komory, a następnie jest pompowana przez tętnicę płucną do płuc, gdzie otrzymuje tlen. Bogatego w tlen (czerwony) powrót krwi do lewego przedsionka z płuc przechodzi do lewej komory, a następnie jest pompowana przez aortę zewnątrz do korpusu.

W atrezji zastawki trójdzielnej, jednak występują następujące problemy:

 • Niewłaściwe rozwój zastawki trójdzielnej. Trójdzielnej nie tworzą wcale, a zamiast tego płyta tkanki występuje w tym miejscu. Ta płyta z tkanki zapobiega (niebieski) ubogich w tlen krew z przejścia z prawego przedsionka do prawej komory i dalej do płuc, jak powinien.

 • Prawej komory może być słabo rozwinięty.

 • Otwory mogą znajdować się na ścianach komory i przedsionka (przedsionkowych i komorowych ubytków przegród), dzięki czemu tlen ubogiej (niebieski) krwi i bogaty w tlen (czerwony) we krwi w celu wymieszania ze sobą.

 • Przetrwały przewód tętniczy pozwala na przechodzenie przez krew z aorty i tętnicy płucnej otrzymania tlenu z płuc.

Zarośnięcie zastawki trójdzielnej stanowi 1 do 2 procent wszystkich przypadków wrodzonej choroby serca. TA występuje w równym stopniu chłopców i dziewcząt.

Atrezji zastawki trójdzielnej, co powoduje?

Serce formowania podczas pierwszych 8 tygodni rozwoju płodu. W TA, w połowie tego okresu rozwoju, zastawka trójdzielna nie rozwijają się prawidłowo. Rozwój komory zależy od przepływu krwi przez niego, a ponieważ krew nie może przepływać przez zawór trójdzielnej prawa komora pozostaje mała.

Niektóre wrodzone wady serca mogą mieć związek genetyczny, albo występujące z powodu defektu genu, nieprawidłowości chromosomów, lub narażenia środowiskowego, co powoduje problemy z sercem występuje częściej w niektórych rodzinach. W większości przypadków, ta wada serca występuje rzadziej (przypadek), bez wyraźnego powodu jej rozwoju.

Dlaczego zarośnięcie zastawki trójdzielnej jest problemem?

Wada ta powoduje serca dzieci się siny (niebieski) od kombinacji tlen ubogiej (niebieski) i (czerwony) krwi bogatej w tlen opuszcza serca i przechodzi się do ciała. Podobnie jak wiele tlenu i mało tlenu, jak będzie krwi zależy od wielu czynników. Niektóre dzieci będą tylko lekko sine, podczas gdy inni nie mają wystarczającej ilości tlenu we krwi do potrzeb organizmu.

Jakie są objawy atrezji zastawki trójdzielnej?

Objawy są zauważyć zaraz po urodzeniu. Oto najczęstsze objawy atrezji zastawki trójdzielnej. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • niebieski kolor skóry, ust, paznokci i łóżek

 • szybki oddech

 • trudności z oddychaniem

 • szybkie bicie serca

 • fajne, wilgotna skóra

Objawy mogą przypominać inne TA chorób medycznych lub problemy z sercem. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak diagnozuje się zarośnięcie zastawki trójdzielnej?

Kardiologa dziecięcego i / lub neonatolog może być zaangażowany w pielęgnacji dziecka. Pediatryczny kardiolog specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu medycznym wrodzonymi wadami serca, a także problemy z sercem, które mogą rozwijać w późniejszym dzieciństwie. Neonatologist specjalizuje się w chorobach dotyczących noworodków, zarówno przedwczesne i donoszonych.

Sinica jest głównym wskazaniem, że jest problem z noworodków. Lekarz pediatra może również usłyszał szmery w sercu podczas badania fizykalnego. Szmer serca jest tylko hałas powodowany przez turbulencje krwi przepływającej przez te otwory, które umożliwiają mieszanie krwi.

Testy diagnostyczne dla wrodzonej choroby serca zależy od wieku dziecka, choroby klinicznej i preferencji instytucjonalnych. Niektóre testy, które mogą być zalecane są następujące:

 • RTG klatki piersiowej - test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie rentgenowskie do produkcji obrazów wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film.

 • elektrokardiogram (EKG lub EKG) - test, który rejestruje aktywność elektryczną serca, pokazuje, zaburzeń rytmu ( zaburzenia rytmu serca lub arytmia), mięsień serca i wykrywa stres.

 • echokardiograficzne (echo) - procedura ocenia strukturę i funkcję serca za pomocą fal dźwiękowych zapisanych na czujnik elektroniczny, które wytwarzają ruchomego obrazu zastawek serca i serca.

 • cewnikowanie serca - Cewnikowanie serca jest inwazyjny zabieg, który daje bardzo szczegółowe informacje na temat struktury wewnątrz serca. Środki uspokajające, małe, cienkie, giętkie rury (cewnika) wprowadza się do naczynia krwionośnego w pachwinach i kierujące do wewnątrz serca. Pomiar ciśnienia krwi i tlenu są wykonane w czterech komorach serca, jak i do tętnicy płucnej i dalej do aorty. Kontrast jest również barwnik wstrzykiwany do bardziej wyraźnie wizualizację struktury wewnątrz serca.

Atrezji zastawki trójdzielnej leczenie:

TA szczególne traktowanie będzie określony przez lekarza dziecka w oparciu o:

 • wiek dziecka, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • oczekiwania na przebieg choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Twoje dziecko będzie najprawdopodobniej być dopuszczone do oddziale intensywnej terapii (OIT) lub specjalnej opieki przedszkolnej raz są zauważyć objawy. Początkowo dziecko może być umieszczone na tlen, a być może nawet do respiratora, aby pomóc mu / jej oddech. Dożylne (IV) można podać leki, aby skuteczniej pomagać serce i funkcję płuc.

Inne ważne aspekty początkowego leczenia obejmują następujące:

 • Procedura cewnikowania serca mogą być stosowane jako procedury diagnostyczne, jak również procedury wstępnego traktowania dla niektórych wad serca. Procedura cewnikowania serca są zwykle wykonywane w celu oceny ubytku (S) i ilości krwi, która jest mieszanie.

 • Jako część cewnikowania serca, procedura zwana septostomy dymek przedsionkowy może być wykonywane w celu poprawy mieszania bogata w tlen (czerwony) krwi i ubogich w tlen (niebieski) krwi.

  • Specjalne cewnika z balonem na końcu jest wykorzystywana do tworzenia lub powiększyć otwór w przegrody międzyprzedsionkowej (w ścianie pomiędzy lewym i prawym przedsionkiem).

  • Cewnik jest kierowany przez otwór owalny (mały otwór obecny w przegrody międzyprzedsionkowej zamykający wkrótce po urodzeniu) i do lewego przedsionka.

  • Balonu.

  • Cewnik szybko cofnęła się w otwór w prawym przedsionku, powiększanie otworu, dzięki czemu krew miksować przedsionków.

 • Dożylnie (IV) lek o nazwie prostaglandyny E1 daje się utrzymać przewód tętniczy zamknięcie.

Przewód tętniczy (normalne połączenie między aortą i tętnicą płucną) będzie prawdopodobnie blisko, jeśli infuzja jest zatrzymany prostaglandyny E1. Inna droga dla krwi do płuc w celu otrzymania tlenu musi być wytworzone chirurgicznie.

Szereg czynności wykonywane są w pierwszych dwóch latach życia, że ​​będzie krew przekierowują tak, że tyle dodaje tlenu do krwi, aby spełnić potrzeby dziecka.

Każda operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Rodzaje działalności obejmują:

 • Blalock-Taussig bocznik
  Pierwsza operacja tworzy ścieżkę dla krwi do płuc. Połączenie następuje między pierwszej tętnicy, która odgałęzia się aorty (tzw. prawo tętnicy podobojczykowej) i prawej tętnicy płucnej. Niektóre z krwi przejeżdżających przez aortę kierunku ciała będzie "zastawki" do związku i przepływ do tętnicy płucnej w celu otrzymania tlenu. Jednak dziecko jeszcze pewien stopień sinicy, ponieważ ubogie w tlen (niebieski) krwi z prawego przedsionka i bogata w tlen (czerwony) krwi z lewej strony serca i przepływ mieszanki przez aortę do ciała.

 • Glenn shunt
  Drugą operacją często prowadzi się w około 4 do 12 miesięcy życia zastępuje bocznik Blalock-Taussinga innym połączenia z tętnicą płucną. W operacji tej, bocznik Blalock-Taussinga usunięto i przełożony vena cava (duży, że powoduje krwi żyły tlen ubogiej z głowicy i ramion do serca) jest podłączony do prawej tętnicy płucnej. Krew z głowy i ramion biernie przepływa do tętnicy płucnej i przechodzi do płuc, aby otrzymać tlen. Jednak ubogich w tlen (niebieski) krew wraca do serca z dolnej części ciała przez żyły głównej dolnej nadal będzie mieszać się z (czerwony) bogatej w tlen krwi w lewym sercu i podróży do ciała, więc dziecko pozostanie lekko sine. Operacja ta pozwala stworzyć niektórych połączeń niezbędnych do ostatecznego działania, procedury Fontan.

 • Procedura Fontan
  Operacja ta jest często wykonywane w temperaturze około 18 do 36 miesięcy życia i pozwala wszystkim ubogie w tlen (niebieski) powrót krwi do serca, aby pasywny przepływ do tętnicy płucnej, znacznie zwiększa natlenienie krwi. Glenn zastawki, łączący górnej żyle głównej w prawym przedsionku, pozostaje na swoim miejscu. Drugie połączenie jest kierowanie krew z żyły głównej dolnej do prawego lub tętnicy płucnej. To połączenie może być tworzone w nieco innych wariantach, w zależności od metody chirurg dziecka woli, i to, co jest najlepsze dla anatomii i serca Twojego dziecka ciśnień mierzony przed operacją. Terminy często używane w celu opisania zmiany Fontan m.in.: klasyczny, boczny tunel i wyjątkowo serca.

Opieka pooperacyjna dla dziecka:

Po zabiegu, niemowlęta powróci do oddziale intensywnej terapii (OIT) być ściśle monitorowane podczas okresu rekonwalescencji.

Podczas gdy dziecko jest na oddziale intensywnej terapii, specjalny sprzęt będzie używany, aby pomóc mu / jej odzyskania i może zawierać następujące elementy:

 • Respirator - maszyna, która pomaga dziecku oddychać, podczas gdy on / ona jest w znieczuleniu podczas operacji. Mała, plastikowa rurka kieruje do tchawicy i podłączony do respiratora, który oddycha dla dziecka, podczas gdy on / ona jest zbyt senny, aby efektywnie oddychać na jego / jej własne. Po atrezji zastawki trójdzielnej, dzieci będą korzystać z respiratora pozostały na noc, a nawet dłużej, aby mogli odpocząć.

 • dożylne (IV) cewniki - małe, plastikowe rurki wkładane przez skórę do naczyń krwionośnych w celu zapewnienia płynów IV i ważne leki, które pomagają dziecku odzyskać od operacji.

 • przewód tętniczy - specjalistyczne IV umieszczone w nadgarstku lub innych części ciała, gdzie puls może być odczuwalne, który mierzy ciśnienie krwi podczas operacji i ciągły, podczas gdy Twoje dziecko jest na oddziale intensywnej terapii.

 • nosowo-żołądkową (NG) rury - małe, elastyczne rurki, która utrzymuje żołądek pozbawione kwasu i gazu pęcherzyków, które mogą budować się podczas zabiegu.

 • moczowego cewnika - małe, elastyczne rurki, która umożliwia odprowadzenie moczu z pęcherza i dokładnie mierzy, ile moczu organizm, który pomaga określić, jak serce działa. Po operacji serca będzie nieco słabszy, niż to było poprzednio, a zatem korpus może rozpocząć się trzymać płynu, powodujące pęcznienie i obrzęk. Diuretyki mogą być podane, aby pomóc nerki usunąć nadmiar płynów z organizmu.

 • rury klatki piersiowej - rury drenażowe mogą być umieszczane, aby utrzymać skrzynię wolne od krwi, która w przeciwnym razie gromadzić po nacięcie jest zamknięte. Krwawienie może wystąpić na kilka godzin, a nawet kilka dni po zabiegu.

 • monitor pracy serca - urządzenie, które stale wyświetla obraz dziecka rytmu serca i monitoruje tętno, ciśnienie tętnicze krwi i inne wartości.

Twoje dziecko może potrzebować innych urządzeń nie wymienionych tutaj, aby zapewnić wsparcie podczas pobytu w OIOM, lub później. Personel szpitala wyjaśni wszystkie niezbędne urządzenia do Ciebie.

Twoje dziecko będzie być tak wygodne, jak to możliwe z kilku różnych leków, z których niektóre ból zwalnia, a niektóre z nich łagodzi niepokój. Pracownicy będą również z prośbą o wprowadzenie danych, aby jak najlepiej uspokoić i pocieszyć swoje dziecko.

Po wypisie z OIT, Twoje dziecko będzie odzyskać na innym urządzeniu w szpitalu na kilka dni przed wyjazdem do domu. Dowiesz się, jak opiekować się dzieckiem w domu, zanim dziecko jest rozładowany. Twoje dziecko może trzeba brać leki na chwilę, i to zostanie wyjaśnione do Ciebie. Personel daje pisemne instrukcje dotyczące leków, ograniczenia działalności, i następujące terminy zanim dziecko jest rozładowany.

Niemowlęta, którzy spędzili dużo czasu na respiratorze, lub którzy byli dość choroby w OIOM, mogą mieć problemy z karmienia początkowo. Dzieci te mogą mieć awersję ustnej, mogą coś zrównać umieszcza się w ustach, takiej jak smoczka lub butelki, z mniej przyjemne odczucia na przykład jako respiratora. Niektóre dzieci są po prostu zmęczony i trzeba budować swoją siłę, zanim będą mogli nauczyć się karmić butelką. Strategie pomóc niemowlętom żywienia są następujące:

 • wysokokaloryczne formuła lub piersi mleko
  Specjalne dodatki odżywcze mogą być dodawane do preparatów lub tłoczonej mleka kobiecego, które zwiększają liczbę kalorii w każdej uncji, co pozwala, aby dziecko pije mniej i nadal zużywa tyle kalorii rosnąć.

 • karmienie rurka miejski
  Dokarmianie podane przez małe, elastyczne rurki, która przechodzi przez nos, w dół przełyku i do żołądka, które uzupełniać lub może zająć miejsce na butelki karmienia. Dzieci, które może pić część swojej butelki, ale nie wszystkie, mogą być dostarczane do pozostałej w rurze zasilającej. Niemowlęta, które są zbyt zmęczeni, aby w ogóle butelka paszy może otrzymać ich formuły lub piersi mleko przez rurkę tylko karmienia.

Opieki nad dzieckiem w domu następnego TA naprawy chirurgicznej:

Leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, może być zalecane, aby utrzymać dziecko wygodne. Lekarz dziecka omówi kontroli bólu, zanim dziecko wypisano ze szpitala.

Jeśli są jakieś specjalne zabiegi, aby mieć w domu, personel pielęgniarski będzie upewnić się, że jesteś w stanie je zapewnić, biuro w domu lub zdrowie może Ci pomóc.

Możesz otrzymać dodatkowe instrukcje od lekarzy Twojego dziecka i personelu szpitalnego.

Długoterminowe perspektywy po atrezji zastawki trójdzielnej naprawy chirurgicznej:

Niemowlęta pozostanie sine po dwóch pierwszych operacji, dopóki ostateczna operacja (Procedura Fontan) jest wykonywana. Twoje dziecko może rosnąć i rozwijać się wolniej niż średnia dziecka ze względu na mniejszą ilością tlenu potrzebnego do potrzeb organizmu. Według procedury Fontan, gdy poprawi poziom tlenu, wiele dzieci będzie widać znaczną poprawę wzrostu i rozwoju, a może w końcu dogonić normalnych dzieci.

Po każdej operacji, Twoje dziecko będzie musiało nastąpić kardiologa dziecięcego, który dokona korekty leków, pomoc w rozwiązaniu żywienia, zmierzyć poziom tlenu, i określić, kiedy jest czas do następnej operacji. Niektórzy młodzi ludzie są kandydatami do zmiany Fontan, aby zapobiec szybkiej progresji niektórych powikłań długoterminowych i / lub opóźnić potrzebę przeszczepu serca.

Istnieje znaczne ryzyko dla stopniowego rozwoju powikłań z procesem starzenia się, takich jak: niewydolność serca, arytmia, utrata białka enteropatią, przeciążenia / marskość wątroby i żylaki.

Ciąża i inne operacje nie-kardiologiczne stanowią główne ryzyka i wymagają starannej oceny i dyskusji z wrodzoną kardiologa.

Regularna konserwacja obserwacji w ośrodku oferuje pediatrycznej opieki lub dorosłych wrodzoną serca należy kontynuować przez cały okres eksploatacji jednostki.

Skonsultować się z lekarzem dziecka w odniesieniu do konkretnych perspektyw dla swojego dziecka.

Strona główna  >  Serca, krążenie krwi i  >  Zarośnięcie zastawki trójdzielnej (TA)