Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Co się dzieje podczas zewnętrznej radioterapii raka macicy

Czy masz raka endometrium lub macicy mięsaka, co dzieje się w trakcie zewnętrznego promieniowania jest w zasadzie taki sam. W przypadku, gdy można dostać się promieniowanie i jego dawka zależą od typu guza. Możesz dostać promieniowania zewnętrznego w poradni w szpitalu lub klinice. Ten rodzaj promieniowania może być wytwarzane w urządzeniu zwanym akcelerator liniowy.

Specjalne lekarz nazywa napromienianie onkolog zadecyduje gdzie trzeba promieniowanie i ile trzeba. Następnie specjalista nazywa terapeuta promieniowania daje promieniowanie.

Przygotowanie do radioterapii

Przed pierwszym radioterapii, musisz zaplanować spotkanie, gdzie dokładnie na swoim ciele musi być wiązka promieniowania skierowana. Proces ten nazywany jest symulacja. Powołanie może potrwać do dwóch godzin. Oto, czego można spodziewać się wydarzy w jego trakcie.

  • Będziesz leżeć na stole, podczas gdy terapeuta promieniowania wykorzystuje maszynę do oznaczyć pole leczenia. Pole to może być również nazywane twój port. Pole jest dokładny obszar na ciele, w których celem będzie promieniowanie. Możesz mieć więcej niż jedno pole leczenia, jeśli masz raka w więcej niż jednym miejscu. Terapeuta oznaczyć skórę maleńkich kolorowych kropek tuszu lub tatuaże stały tak, że promieniowanie skierowane będą na tym samym miejscu, każdym razem.

  • Możesz mieć skanów obrazowych, takich jak tomografia komputerowa. To pomaga zespół radioterapia dowiedzieć się dokładnie, gdzie guz jest tak, że mogą skierować promieniowanie.

  • Możesz mieć formy Korpus wykonany. Forma ciała pomaga utrzymać się z przesuwaniem się w trakcie leczenia.

Co się dzieje podczas promieniowania

W dniach można uzyskać promieniowanie, będziesz leżeć na stole, gdy maszyna znajduje się nad tobą. Możesz nosić suknię szpitalu. Doświadczenie jest dużo jak się prześwietlenie, tylko trwa dłużej. Cały proces trwa około 15 do 30 minut, w około jednej do pięciu minut spędzonych rzeczywiście coraz promieniowanie. Terapeuta promieniowania mogą korzystać ze specjalnych osłon na pokrycie części ciała, które nie wymagają, aby promieniowanie. Lub samo urządzenie może być wbudowany w tarcze, które chronią użytkowników. Terapeuta będzie wyrównać maszynę dokładnie z obszarów, które zostały oznaczone podczas symulacji.

Terapeuta opuścić pokój, aby włączyć urządzenie. Będziesz mógł porozmawiać z terapeutą nad interkom. Nie można czuć się promieniowania. Jest to bezbolesne. Można usłyszeć szum lub klikając dźwięki.

Możesz dostać zabiegi promieniowania codziennie przez pięć dni z rzędu do około czterech do sześciu tygodni.

Nie będzie radioaktywne później, więc nie martw się o to.

Strona główna  >  Rak endometrium  >  Leczenie  >  Co się dzieje podczas zewnętrznej radioterapii raka macicy