Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Czy mogę przeżyć raka pęcherza moczowego? to, co jest moje rokowania?

Rokowanie jest oświadczenie o perspektywie przetrwać i wyjść z choroby. To może wydawać się surowe, aby zadać pytanie, "Czy można przetrwać?" Ale to pytanie większość ludzi, gdy dowiadują się, że mają raka. Niestety, nie ma prostej odpowiedzi.

Twoje szanse na wyleczenie zależy od wielu rzeczy.

  • Rodzaj i umiejscowienie raka

  • Jego stadium

  • Jak szybko może rosnąć i rozprzestrzeniać

  • Twój wiek i ogólny stan zdrowia

  • Jak reagujesz na leczenie

Przed mówić o swojej prognozie z tobą, lekarz weźmie pod uwagę wszystkie rzeczy, które mogłyby mieć wpływ na choroby i leczenia. Lekarz wtedy przewidzieć, co wydaje się prawdopodobne. Aby to zrobić, lekarz będzie patrzeć na to, co naukowcy odkryli, w ciągu wielu lat o tysiącach osób z rakiem pęcherza moczowego. Jeśli to możliwe, lekarz użyje statystyki dla grup osób, których sytuacja jest najbardziej lubię je zrobić prognozy.

Jeśli rak jest prawdopodobnie dobrze reagują na leczenie, lekarz powie Ci mają korzystny, lub dobrą, rokowanie. Jeśli rakiem może być trudne do kontrolowania, swoje rokowania może być niekorzystne. Ważne jest, aby pamiętać jednak, że rokowanie stwierdza, co jest prawdopodobne. To nie jest przewidywanie tego, co się stanie. Lekarz nie może być absolutnie pewni wyniku.

Niektórzy ludzie uważają, że łatwiej sobie poradzić, gdy wiedzą, że ich prognozy i statystyki, jak również leczenie może pracować. Inni ludzie znaleźć informacje statystyczne mylące i przerażające. Albo może myślą, że to jest zbyt ogólne, aby być użyteczne. Lekarz, który jest najbardziej znany ze swojej sytuacji, jest w najlepszej pozycji, aby omówić swoje prognozy z tobą i wyjaśnić, co może oznaczać, statystyki dla Ciebie. Jednocześnie należy pamiętać, że rokowanie osoby może się zmienić. Korzystne rokowanie może się zmienić, jeśli rak rozwija. Niekorzystna można zmienić, jeśli leczenie działa. Decyzja, aby zapytać o swojej prognozie jest osobisty. To do ciebie, aby zdecydować, jak dużo chcesz wiedzieć.

Co oznacza wskaźnik przeżycia 5-letnie na myśli?

Współczynnik przeżycia pokazują, jaki procent ludzi z pewnego rodzaju i stadium raka, którzy przetrwać chorobę przez pewien okres czasu po ich rozpoznano. Pięcioletnia przeżywalność odnosi się do ludzi, którzy są przy życiu pięć lat po ich diagnozują. Są to ludzie, to zawiera.

  • Ludzie, którzy są wolne od choroby

  • Ludzie, którzy mają mało lub nie ma oznak lub objawów raka

  • Ludzie, którzy są leczeni na raka

Wiele osób wliczone w cenę pięcioletniego żywo znacznie dłużej niż pięć lat od postawienia diagnozy. Również dlatego, że statystyka jest oparta na ludzi zdiagnozowanych ponad pięć lat temu, to jest możliwe, że perspektywa może być lepiej dzisiaj. Ludzie, którzy niedawno zdiagnozowano często mają bardziej korzystne perspektywy. To dlatego, że do kontynuowania poprawy w leczeniu.

Wskaźniki przeżycia są oparte na dużych grup ludzi. Należy mieć na uwadze, że odsetek nie przewidzieć, co stanie się z kimś. Nie ma dwóch osób, są dokładnie takie same. Leczenie i odpowiedzi na leczenie są bardzo zróżnicowane. To sprawia, że ​​jakiś sens planować, kiedy jesteś w obliczu poważnej choroby. Mimo to, nie pozwalają statystyki dyktować swoją przyszłość. Są ludzie, którzy przeżyli każdy etap raka pęcherza moczowego. Są ludzie, którzy przeżył prognozy ich lekarza. Twoja prognoza daje perspektywę, ale to nie jest wyryte w kamieniu. Spróbuj skoncentrować swoje myśli na dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przeżyli raka pęcherza. Możesz być jednym z nich.

Strona główna  >  Raka pęcherza moczowego  >  Leczenie  >  Czy mogę przeżyć raka pęcherza moczowego? to, co jest moje rokowania?