Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Nowotwory zarodkowe

Co to są nowotwory zarodkowe?

Komórki zarodkowe, guzy złośliwe (nowotworowych), lub nie złośliwych (łagodne, nienowotworowe) nowotwory, które składają się głównie z komórek rozrodczych. Komórki rozrodcze są komórki, które rozwijają się w zarodku (płodu lub nienarodzonego dziecka) i stają się komórki, które składają się na układ rozrodczy u mężczyzn i kobiet. Te komórki rozrodcze podążać drogą linii środkowej przez ciało po rozwoju i zejść do miednicy jak komórki jajnika lub do worka mosznowego jak komórki jąder. Większość guzów jajnika i nowotwory są pochodzenia jąder komórek rozrodczych. Jajniki i jądra nazywa się gonady.

Guzów poza gonady są nazywane pozagonadalne witryn. Guzy również występować wzdłuż ścieżki środkowej, oraz znajduje się w głowicy, pierś, brzuch, miednicę i sacrococcygeal (dolna część pleców) lokalizacji.

Nowotwory zarodkowe są rzadkie, a tylko około 2,4 miliona dzieci w opracuje jeden z tych nowotworów w danym roku. Nowotwory zarodkowe stanowią około 4 procent wszystkich nowotworów u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 20 lat.

Guzy komórek zarodkowych mogą rozprzestrzeniać (przerzuty) do innych części ciała. Najczęstszymi miejscami do przerzutów są płuca, wątroba, węzły chłonne i centralny układ nerwowy. Rzadko, guzy komórek zarodkowych mogą rozprzestrzeniać się w kości, szpiku kostnym i innych narządów.

Co powoduje nowotwory zarodkowe?

Przyczyną guzów zarodkowych nie jest całkowicie zrozumiałe. Liczba wad dziedzicznych są również związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów germinalnych, w tym w ośrodkowym układzie nerwowym i wad układu moczowo-płciowego oraz głównych wad dolnego grzbietu. W szczególności, mężczyźni z wnętrostwo (brak jąder zejść do worka moszny) mają zwiększone ryzyko rozwoju guzów zarodkowych jąder. Wnętrostwo może występować sam, ale i również w niektórych zespołów genetycznych.

Ponadto, komórki z nowotworów jąder komórek zarodkowych mogą mieć strukturalne nieprawidłowości chromosomowe obejmujące chromosomu # 12, co może wyjaśnić niekontrolowany wzrost komórek i powstawanie nowotworu.

Niektóre zespoły genetyczne spowodowane dodatkowych lub brakujących chromosomów płciowych może spowodować niepełne lub nieprawidłowy rozwój układu rozrodczego.

Jakie są objawy guzów zarodkowych?

Oto najczęstsze objawy guzów zarodkowych. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy różnią się w zależności od rozmiaru i lokalizacji guza. Objawy mogą obejmować:

 • guz, obrzęk lub masa, która może być odczuwalne lub widział

 • podwyższony poziom alfa-fetoproteiny (AFP)

 • podwyższony poziom beta-ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG SS)

 • zaparcia, moczu i osłabienie noga może wystąpić, gdy guz w krzyżowej (odcinka kręgosłupa, który tworzy górną część miednicy) sprasowanie struktury

 • nieprawidłowy kształt lub nieprawidłowość w wielkości jąder,

Objawy guzów zarodkowych mogą przypominać inne choroby lub problemy zdrowotne. Zawsze skonsultować z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak są nowotwory zarodkowe zdiagnozowano?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, procedury diagnostyczne dla guzów zarodkowych, mogą obejmować:

 • Biopsja - próbka tkanki jest usuwany z nowotworu i pod mikroskopem.

 • morfologia krwi (CBC) - pomiar wielkości, liczby i dojrzałości poszczególnych komórek krwi w określonej objętości krwi.

 • dodatkowe badania krwi - może zawierać chemię krwi, ocenę funkcji wątroby i nerek oraz badania genetyczne.

 • liczne badania obrazowe, w tym:

  • tomografii komputerowej (nazywany również CT lub tomografii.) - procedurę diagnostyczną obrazowania, że używa kombinacji rentgenowskie i technologii komputerowej do produkcji przekroju obrazów (często nazywane plastry), poziomo i pionowo, ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Badanie TK są bardziej szczegółowe niż ogólne rentgenowskie.

  • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) - procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie.

  • x-ray - test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film.

  • USG (Zwany także USG.) - techniki obrazowania diagnostycznego, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości i komputer do tworzenia obrazów naczyń krwionośnych, tkanek i narządów. Ultradźwięki są wykorzystywane do oglądania narządów wewnętrznych, jak funkcjonują, i do oceny przepływu krwi przez różne statki.

  • skany kości - zdjęcia lub rentgenowskie zrobione z kości po barwnik wstrzyknięto, który jest wchłaniany przez tkanki kostnej. Są one stosowane do wykrywania guzów i zaburzeń kości.

Jakie są różne rodzaje komórek płciowych?

Diagnoza nowotworów zarodkowych zależy od rodzaju komórek zaangażowanych. Najczęstsze rodzaje guzów zarodkowych obejmują:

 • potworniaki
  Potworniaki zawierać komórki z trzech listków zarodkowych: ektodermy, mezodermy i endodermy. Potworniaki mogą być łagodne lub złośliwe, zależnie od dojrzałości i innych typów komórek, które mogą być zaangażowane. Potworniaki są najczęściej nowotworowych komórek zarodkowych znajduje się w jajnikach. Sacrococcygeal (kostny ogon, lub dalszy koniec kręgosłupa) potworniaki najczęstsze nowotwory zarodkowe Znaleziono w dzieciństwie. Ponieważ te sacrococcygeal guzy mają często widoczne z zewnątrz korpusu, jest wczesne rozpoznanie i leczenie i / lub operacje są inicjowane na początku, do rokowania co do tego typu nowotworu komórek zarodkowych bardzo korzystne.

 • germinomas
  Germinomas są złośliwe nowotwory zarodkowe. Germinomas są również określane rozrodczak gdy znajduje się w jajnikach oraz nasieniaka, gdy znajduje się w jądrach. U dzieci, rozrodczak lub rozrodczak, występuje najczęściej w jajnikach wstępnie okresie dojrzewania lub młodzieży samic. Rozrodczak jest najczęstszym nowotworem złośliwym jajnika komórek płciowych u dzieci i młodzieży.

 • Guzy nowotworowe endodermalny zatok lub żółtko sac
  Endodermalny guz zatok lub guzy pęcherzyka żółtkowego są nowotwory zarodkowe, które są najczęściej złośliwych, lecz może również być łagodne. Guzy te są najczęściej spotykane w jajnikach, jądrach i obszarów sacrococcygeal (kości ogonowej lub dalszego końca kręgosłupa). Kiedy w jajników i jąder, są często bardzo agresywne nowotwory i może szybko rozprzestrzeniać się przez układ limfatyczny i innych narządach. Guzy pęcherzyka żółtkowego są najczęściej jąder, nowotwory jajnika i nowotwory u dzieci. Większość guzów pęcherzyka żółtkowego wymagają operacji i chemioterapię, niezależnie od obecności lub stadium przerzutów z powodu niszczącego i nawrotu choroby.

 • kosmówki
  Kosmówki jest bardzo rzadko, ale często złośliwy guz komórek płciowych, które powstaje z komórek w warstwie kosmówki łożyska (w okresie ciąży, o bogatej strukturze krwi płodu, przez które odbywa się w tlenu, żywności i innych substancji podczas pozbycie odpady). Komórki te mogą tworzyć guz komórek łożyskowych w czasie ciąży i rozprzestrzeniania (przerzuty) do dziecka i matki. Gdy nowotwór rozwija się w okresie ciąży, jest nazywany ciężarnych kosmówki. Ciężarnych kosmówki najczęściej występuje u kobiet w ciąży, które są 15 to19 lat. Jeśli nie ciąży małe dziecko rozwija kosmówki z komórek kosmówki, które powstały z łożyska, które są nadal w ciele, termin nie jest ciążową kosmówki.

 • rak zarodkowy
  Zarodkowe komórki rakowe są komórki złośliwe, które są zwykle mieszane z innymi rodzajami nowotworów zarodkowych. Występują one najczęściej w jądrach. Te typy komórek mają zdolność do rozprzestrzeniania się do innych części ciała. Gdy komórki te są w inny sposób miesza z łagodnym typu nowotworu (dojrzały potworniaków) obecność embrionalnych komórkach rakowych spowoduje stać złośliwe (nowotworowe).

Wiele guzów zarodkowych ma wiele typów komórek zaangażowanych. Diagnostyka, leczenie i rokowanie są oparte na najbardziej złośliwych komórek oraz rodzaj większość komórek, które są obecne.

Leczenie guzów zarodkowych:

Specyficzne leczenie nowotworów zarodkowych będzie określana przez lekarza dziecka w oparciu o:

 • wiek dziecka, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • dziecka tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • oczekiwania na przebieg choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie może obejmować (samo lub w kombinacji)

 • chirurgia (usunięcie guza i narządów zaangażowanych)

 • chemoterapia

 • promieniowanie

 • przeszczep szpiku kostnego

 • leczenie podtrzymujące (dla efektów leczenia)

 • hormonalne zastępczej (w razie potrzeby)

 • antybiotyki (aby zapobiec infekcjom / wyleczenia)

 • ciągła troska obserwacji (do określenia odpowiedzi na leczenie, wykryć nawroty choroby, i zarządzać późnych efektów leczenia)

Długoterminowe perspektywy dziecka z guza komórki rozrodcze:

Rokowanie w znacznym stopniu zależy od:

 • Stopień choroby.

 • Rozmiar i położenie nowotworu.

 • Obecność lub brak przerzutów.

 • Odpowiedź guza na leczenie.

 • wiek i ogólny stan zdrowia dziecka.

 • Tolerancja dziecka określonych leków, procedur lub terapii.

 • Nowe osiągnięcia w leczeniu.

Jak w przypadku każdego raka, rokowanie i długoterminowe przetrwanie może się znacznie różnić od osoby do osoby. Natychmiastowej pomocy medycznej i agresywne leczenie są istotne dla najlepszego rokowania. Ciągła troska uzupełnienie jest niezbędne dla dziecka zdiagnozowano guza komórek płciowych. Efekty uboczne, promieniowaniem i chemioterapią oraz nowotworami mogą wystąpić po leczeniu nowotworów zarodkowych. Nowe metody są ciągle odkrywane do poprawy leczenia i zmniejszyć efekty uboczne.

Strona główna  >  Rak  >  Nowotwory zarodkowe