Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Inne łagodne przerosty skóry

Jakie są inne łagodne przerosty skóry?

Jako osoba dorasta i jest narażona na działanie promieni słonecznych, skóra zmienia. Większość ludzi ma jakieś znaki skóry, takich jak piegi i moli, które mogą się rozmnażać lub przyciemnić w czasie.

Jakie są różne rodzaje narośli skórnych?

Wzrost skóry

Charakterystyka

Leczenie

dermatofibromas

Małe, jędrne, czerwone lub brązowe stłuczki spowodowane nagromadzeniem fibroblastów (komórek tkanki miękkie pod skórą). Często występują one na nogach i może swędzieć.

Dermatofibromas można usunąć chirurgicznie, jeśli stają się bolesne i swędzące.

torbiel skórzasta

Łagodny guz, który składa się z włosów, gruczołów potowych i łojowych. Niektóre wewnętrzne guzy dermoid może nawet zawierać fragmenty chrząstki, kości i zęby.

Dermoid torbiele mogą być usuwane chirurgicznie ze względów kosmetycznych.

piegi

Zaciemnione, płaskie plamy, które zazwyczaj pojawiają się tylko na terenach nasłonecznionych skóry. Piegi są powszechne u osób z blond lub rudych włosach.

Nie jest konieczne leczenie w piegami jest.

bliznowce

Gładkie, jędrne, podniesione, włóknistych narośla na skórze, które tworzą się w miejscach ran. Bliznowce są bardziej powszechne w Afro-ludzi.

Bliznowce reaguje słabo do większości metod leczenia. Zastrzyki z kortykosteroidów leki mogą pomóc spłaszczyć bliznowców. Inne metody leczenia mogą obejmować chirurgii lub silikonowe plastry dalej spłaszczać bliznowców.

rogowiaki kolczystokomórkowe

Okrągły, cielisty przyrosty, które mają krater, który zawiera materiał o konsystencji pasty. Te wzrosty zazwyczaj pojawiają się na twarzy, przedramieniu lub grzbiecie dłoni. Zwykle znikają po kilku miesiącach, ale może pozostawić blizny.

Leczenie zwykle obejmuje biopsji skóry, aby wykluczyć raka skóry. Inne leczenie może obejmować usunięcie chirurgiczne i / lub wstrzyknięć kortykosteroidów lub fluorouracyl.

tłuszczaki

Okrągłe lub owalne guzki pod skórą spowodowane przez złogi tłuszczowe. Tłuszczaki są częstsze u kobiet i zwykle pojawiają się na przedramionach, tułowia i karku.

Tłuszczaki są zazwyczaj nieszkodliwe, ale jeśli tłuszczak zmienia kształt, lekarz może wykonać biopsję. Leczenie może polegać na usunięciu chirurgicznym.

moli (znamiona)

Małe znaczniki skórne wywołane przez komórki wytwarzające pigment w skórze. Mole mogą być płaskie lub wypukłe, gładkie lub szorstkie, a niektóre zawierają włosy. Większość moli są ciemny brąz lub czarny, ale niektóre z nich są w kolorze skóry lub żółtawy. Mole mogą zmieniać się w czasie i często reagują na zmiany hormonalne.

Większość mola są łagodne i bez leczenia jest konieczne. Niektóre łagodne mole mogą rozwinąć się w raka skóry (czerniaka). Zobacz poniżej objawów.

nietypowe moli (dysplastyczne)

Większe niż normalne moli (więcej niż pół cala średnicy), nietypowe moli nie zawsze są okrągłe. Nietypowe moli można tan do ciemnego brązu, na różowym tle. Może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele Te rodzaje moli.

Leczenie może obejmować usunięcie nietypowych mol, który zmienia kolor, kształt i / lub średnicy. Ponadto, osoby z nietypowymi moli powinny unikać ekspozycji na słońce, ponieważ światło słoneczne może przyspieszyć zmiany w nietypowych moli. Osoby z nietypowych moli powinny skonsultować się z lekarzem o wszelkich zmianach, które mogą wskazywać na raka skóry.

ziarniniaki ropotwórcze

Czerwony, brązowy, lub niebiesko-czarny, podniesiony znaki powodowanych przez nadmierny wzrost naczyń włosowatych (małe naczynia krwionośne) i obrzęk. Ropotwórcze ziarniniaki tworzą na ogół po kontuzji do skóry.

Niektóre ropotwórcze ziarniniaki znikają bez leczenia. Czasami konieczne jest wykonanie biopsji w celu wykluczenia raka. Leczenie może obejmować usunięcie chirurgiczne.

łojotokowe rogowacenie

Cielisty, brązowy lub czarny, wart jak plamy. Częściej u osób w średnim wieku i starszych, łojotokowe rogowacenie może być okrągły lub owalny i wyglądają jak są "Stuck" na skórze.

Zwykle nie jest konieczne traktowanie. Jeśli plamy są podrażnione, lub pacjent chce je usunąć ze względów kosmetycznych, leczenie może obejmować zamrożenie ciekłym azotem obszaru lub chirurgii.

tagi skóry

Miękkie, małe, cielisty klapy skóry na szyi, pod pachami lub w pachwinie.

Jeśli skóra jest podrażniona tagów, lub pacjent chce je usunąć ze względów kosmetycznych, leczenie może obejmować zamrożenie tagi z ciekłym azotem lub operacji.

Odróżnienia od łagodnych moli czerniaka:

Według ostatnich badań, niektóre mole są na większe ryzyko zmiany do narośli nowotworowych, w tym czerniaka złośliwego, forma raka skóry. Mola, które są obecne w chwili urodzenia i nietypowych moli mają większą szansę stać się złośliwe. Dostrzegając zmiany w swoich moli, wykonując ten wykres ABCD, ma kluczowe znaczenie w wykrywaniu czerniaka złośliwego i inne nowotworowe narośla skórne w jego najwcześniejszym stadium rozwoju. Znaki ostrzegawcze:

Normalna mol / czerniaka

Znak

Charakterystyka

Porównując zdjęcia normalne i czerniaka moli pokazano asymetrię

Asymetria

gdy połowa mola nie pokrywa się drugą połowę

Porównując zdjęcia czerniaka moli normalne i nieprawidłowości wskazujące granic

Granica

przy granicy (krawędzie) z mola są poszarpane lub nieregularne

Normalny i porównanie zdjęcia czerniaka pokazując kolor krety

Kolor

gdy barwa zmienia się w mol

Porównując zdjęcia normalne i czerniaka moli pokazano średnicę

Średnica

jeśli średnica kreta jest większe niż gumka od ołówka w

Zezwolenie fotografie wykorzystane przez Narodowy Instytut Raka:


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.

Strona główna  >  Skóra, włosy i paznokcie  >  Inne łagodne przerosty skóry