Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Kurczowego dysfonia

Co jest spazmatyczny dysphonia?

Kurczowego dysfonia, zwany także dystonia krtani, jest zaburzeniem głosu. Charakteryzuje się mimowolnymi skurczami lub ruchów mięśni krtani, co powoduje, że głos do złamania, i mają napięty, napięte lub zduszony dźwięk.

Trudności wynikające z kurczowego zakresie dysfonii od okazjonalnych problemów ze słowa lub dwa, aby zakończyć niezdolność do komunikowania się.

Kurczowego dysfonia najczęściej dotyczy kobiet, zwłaszcza w wieku pomiędzy 30 a 50.

Jakie są różne rodzaje kurczowego dysfonii?

Istnieją trzy rodzaje kurczowego dysfonii:

 • przywodziciela kurczowego dysfonia
  Charakteryzuje nagłe mimowolne skurcze, które powodują, że struny głosowe slam razem i sztywnieje. Skurcze zakłócać drgania strun głosowych i produkcji dźwięku jest trudna. Stres może skurcze bardziej dotkliwe.
  Dźwięki mowy są napięte i pełne wysiłku. Kurcze nie występują, gdy szeptał, śmiech, śpiew, mówienie na wysokim skoku, lub mówiąc podczas oddychania w.

 • porywacz kurczowego dysfonia
  Charakteryzuje nagłe mimowolne skurcze, które powodują, że struny głosowe, aby otworzyć. Wibracji nie może wystąpić, gdy kable są otwarte, więc produkcja dźwięku jest trudna. Również otwarta pozycja umożliwia ucieczkę powietrza podczas mowy.
  Dźwięki mowy są słabe, ciche i whispery. Kurcze nie występują, gdy śmieje się i śpiewa.

 • mieszane kurczowego dysfonia
  Charakteryzuje się objawami zarówno przywodziciela i porywacza kurczowego dysfonii.

Co powoduje kurczowego dysfonia?

Dokładna przyczyna kurczowego dysfonii nie jest znany. W większości przypadków uważa się, że spowodowane zaburzeniami czynności ośrodkowego układu nerwowego, i mogą występować w przypadku innych zaburzeń ruchu. Dysfonia spastycznej może być zaburzeniem genetycznym, lub mogą rozpocząć następstwie zakażenia górnych dróg oddechowych, uszkodzenie krtani, dłuższy okres użytkowania głosu lub stres.

Jak kurczowego dysfonia zdiagnozowane?

Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, badania fałdów głosowych przez światłowodowy nasolaryngoscopy mogą być wykonywane. Procedura ta polega na użyciu oświetlony rurki, przeszedł jednak nosa do krtani do oceny ruchu fałdów głosowych podczas mowy.

Leczenie kurczowego dysfonii:

Szczególne traktowanie kurczowego dysfonii zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

 • w twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • oczekiwania na przebieg choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Celem leczenia jest zmniejszenie objawów choroby. Chirurgia wyciąć jeden z nerwów fałdu głosowego była używana, a także doradztwa. Pewnym sukcesem zostały osiągnięte dzięki wstrzyknięciu toksyny botulinowej bezpośrednio do dotkniętych mięśni krtani. Terapia mowy jest również ważną częścią leczenia kurczowego dysfonii.

Strona główna  >  Uszu, nosa i gardła  >  Kurczowego dysfonia