Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Małogłowie

Co to jest małogłowie?

Mikrocefalia jest chorobą, która występuje przy urodzeniu w którym głowa dziecka jest znacznie mniejsze niż normalne dla dziecka w tym wieku i płci. "Mikro" oznacza małe i "cephaly" odnosi się do głowicy. Większość dzieci z małogłowia mają również mały mózg i opóźnienie umysłowe. Jednak niektóre dzieci z małych głowach mają normalną inteligencję.

Co powoduje małogłowie?

Mikrocefalia jest albo przez wystawienie na działanie szkodliwych substancji podczas rozwoju płodu, lub może być związana z problemami genetycznych lub zespołów, które mogą mieć tendencję do pracy w rodzinach.

Teorie sugerują, że dodaje się płód może predysponować do problemów, które wpływają na prawidłowy rozwój głowy w czasie ciąży:

 • Narażenie na niebezpieczne substancje chemiczne lub substancje

 • Zatrucie metylortęć

 • Brak odpowiednich witamin i składników pokarmowych w diecie

 • Cytomegalii, różyczka, ospa wietrzna lub zakażenie

 • Recepty lub nielegalne spożycie narkotyków i alkoholu

 • Nieleczona fenyloketonuria

Małogłowie może występować samodzielnie lub w połączeniu z innymi problemami zdrowotnymi, a może wystąpić z dziedziczenia autosomalny recesywny, lub rzadko, gen dominujący autosomalny. Nabyta mikrocefalia może wystąpić po urodzeniu z różnych urazy mózgu, takie jak brak tlenu lub infekcji.

Autosomalny recesywny i autosomalny dominujący są dwa wzory, w których geny są dziedziczone w rodzinie. Geny określają nasze cechy, takie jak kolor oczu i krwi, a także może powodować choroby. Autosomalny oznacza, że ​​zarówno mężczyźni i kobiety są w równym stopniu. Recesywny oznacza, że ​​dwie kopie genu jeden odziedziczone każdego nadrzędnego, jest konieczne, aby choroby (w tym przypadku mikrocefalia). Po rodzice mieli jedno dziecko z autosomalny recesywny małogłowia, istnieje 25 procent szans, lub jeden z czterech losowych, z każdej ciąży, aby mieć kolejne dziecko z małogłowia.

Jakie są objawy małogłowia?

Oto najczęstsze objawy małogłowia. Jednak każde dziecko mogą wystąpić objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Wygląd głowy dziecka jest bardzo mała

 • Piskliwy krzyk

 • Słabe karmienia

 • Drgawki

 • Wzrósł ruch ramion i nóg (spastyczność)

 • Opóźnienia rozwojowe

 • Niedorozwój umysłowy

Objawy mogą przypominać małogłowia inne choroby lub problemy zdrowotne. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem dziecka do diagnozy.

Jak małogłowie zdiagnozowano?

Małogłowie może być zdiagnozowana przed urodzeniem przez prenatalnym USG, techniki obrazowania diagnostycznego, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości i komputer do tworzenia obrazów naczyń krwionośnych, tkanek i narządów. Ultradźwięki są wykorzystywane do oglądania narządów wewnętrznych, jak funkcjonują, i do oceny przepływu krwi przez różne statki.

W wielu przypadkach mikrocefalia może być widoczne przez ultradźwięki do trzeciego trymestru, a zatem nie może być widziany ultradźwięków wykonanych wcześniej w ciąży. Rozpoznanie małogłowia mogą być wykonane przy urodzeniu lub później w dzieciństwie. Obwód głowy dziecka jest znacznie mniejsze niż normalne. Podczas badania fizykalnego, lekarz uzyskuje pełną prenatalnej i porodu historię dziecka. U starszych niemowląt i dzieci, lekarz może również zapytać, czy istnieje historia rodziny małogłowia lub innych problemów zdrowotnych. Lekarz będzie również zapytać etapów rozwojowych od małogłowie może być związane z innymi problemami, takimi jak opóźnienie umysłowe. Opóźnienia rozwojowe mogą wymagać dalszych medycznej obserwacji dla podstawowych problemów.

Pomiar obwodu głowy dziecka jest wykonane i w porównaniu do skali, które mogą zidentyfikować zakresy normalne i nienormalne.

Testy diagnostyczne, które mogą być wykonywane w celu potwierdzenia rozpoznania i identyfikacji małogłowia nieprawidłowości w mózgu należą:

 • Obwód głowy. Pomiar ten jest porównywany ze skalą dla normalnego wzrostu i rozmiarach.

 • X-ray. Test diagnostyczny, który wykorzystuje niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film.

 • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii). Procedura diagnostyczna obrazowania, że używa kombinacji promieniowania rentgenowskiego i technologii komputerowej do produkcji obrazów przekrojów poziomych i pionowych (często nazywane plastry) z ciała. TK przedstawia szczegółowy obraz każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tkanki tłuszczowej i narządów. Tomografia bardziej szczegółowy niż ogólne promieni rentgenowskich.

 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Procedura diagnostyczna, że używa kombinacji dużych magnesów, częstotliwości radiowych oraz komputera do opracowania szczegółowych obrazów narządów i struktur w organizmie.

 • Badania krwi

 • Badania moczu

Ustawicznego rozważania dla dziecka z małogłowia

Brak leczenia mikrocefalia, że ​​powróci głowę dziecka do normalnego rozmiaru lub kształtu. Od małogłowie jest chorobą przez całe życie, które nie jest do poprawienia, zarządzanie obejmuje koncentruje się na zapobieganiu i minimalizacji zniekształceń i maksymalizacji możliwości dziecka w domu iw społeczności. Pozytywne wzmocnienie zachęci dziecko do wzmocnienia jego lub jej poczucie własnej wartości i promować jak najwięcej niezależności, jak to możliwe.

Pełna skala problemu jest zazwyczaj nie do końca zrozumiałe, zaraz po urodzeniu, ale może się objawić jako dziecko rośnie i rozwija się.

Dzieci urodzone z małogłowia wymagają częstych badań i testów diagnostycznych przez lekarza, aby monitorować rozwój głowy, jak dziecko rośnie. Zespół medyczny ciężko pracuje z rodziną dziecka, aby zapewnić jakość kształcenia i doradztwa w celu poprawy zdrowia i samopoczucia dziecka.

Poradnictwo genetyczne mogą być zalecane przez lekarza w celu uzyskania informacji na temat ryzyka nawrotów zaburzenia i wszelkich dostępnych testów.

Strona główna  >  Małogłowie