Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Kremy, żele i maści, aby uspokoić skórę

Jeśli masz łuszczycę, miejscowe zabiegi są często pierwsze leki używane do poprawy wyglądu Twojej skóry i czuć.

Jak działają

Kremy, balsamy, żele, maści i stosowane na skórę mogą pomóc:

  • Zmniejszenie stanu zapalnego

  • Spowalniania obrotów komórek skóry

  • Oswajanie nadczynność układu odpornościowego

  • Usuwanie plamy skórne

  • Kojący niewygodne skórę

Pierwsza linia: sterydy

Kortykosteroidy są jednymi z najstarszych i najbardziej skutecznych metod leczenia chorób skóry. W przypadku łuszczycy, steroidy są często pierwszy etap obróbki. Dużej mocy i bardzo dużej mocy sterydy są najczęściej używane. Jedyną wadą jest to, że miejscowe kortykosteroidy mogą przestać działać, jak również w czasie. Ponadto mogą w końcu spowodować ścieńczenie skóry. Tak, lekarz może zalecić przejście od sterydów do innego leku, co najmniej przez rok lub dwa.

Wskazówka: Stosować miejscowo sterydów po suchym ręcznikiem z wanną lub prysznicem. Wodę w skórze pomaga muzyka przenikają łatwiej.

Inne opcje

Wytwarzane formy witaminy D o nazwie kalcipotrien najlepiej łuszczycy na korpusie, ale nie twarzy lub genitaliów. Naturalną formą witaminy D zwane roboty kalcytriolu w podobny sposób. Jedna uwaga: Używanie zbyt dużo kalcytriol może prowadzić do niezdrowych poziomów wapnia w organizmie.

Witaminy lub retinoidy, w postaci żelu i kremu może być stosowany sam lub steroidu. Oni nie cienką skórę jak sterydy, ale nadal może powodować podrażnienie, gdy stosowany codziennie. Aby zmniejszyć podrażnienie, może być w stanie korzystać z retinoid co drugi dzień lub raz w tygodniu. Retinoidy mogą podnosić ryzyko wad wrodzonych, dlatego nie powinien być stosowany przez kobiety, które próbują zajść w ciążę.

Łatwy do rozprzestrzeniania medycyna piana klobetazol propionian może pomóc w leczeniu łuszczycy na skórze głowy i bardziej owłosiony obszarach ciała.

Żele i maści ze smoły węglowej są dostępne bez recepty, ale nie mogą one działać jak również inne łuszczyca leczenie. Niektórzy ludzie nie lubią produkty z smoły węglowej, ponieważ mogą one być nieco brudny i śmierdzący.

Antralina dostępne w postaci kremu, maści lub pasty, może mieć niewielki wpływ na poprawę skóry. Pozostaje to w obszarze, przez kilka minut, a następnie usuwany. Jak smoły węglowej, może być brudny i plamy skóry.

Kwas salicylowy, często w szamponach i kremach, pomaga zmniejszyć skalowanie, szczególnie na głowie, dłoniach i podeszwach stóp. To najlepiej jest, gdy używany w inny lek, taki jak steroid, anthralin, smoły węglowej.

Kilka rad dla stosując miejscowe zabiegi

Nie znoszę czuć grubych, tłustych kremów? Zapytaj lekarza, czy można zarezerwować maści dla snem i używać krem ​​lub balsam na bazie leku na dzień.

Nie czuj się w dół, jeżeli pierwsza miejscowe leczenie próby nie działa. Ty i Twój dermatolog współpracować, aby przetestować różne opcje i znaleźć najlepsze dla Ciebie.


Strona główna  >  Łuszczyca  >  Leczenie  >  Kremy, żele i maści, aby uspokoić skórę