Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Uświadomienie sobie obturacyjny bezdech senny

Ludzie, którzy czują się wyczerpane w ciągu dnia, mogą cierpieć z powodu obturacyjnego bezdechu sennego, zaburzenia snu, który stał się powszechnie uznany tylko w ciągu ostatnich kilku lat.

W bezdechu sennego, zatrzymania oddechu lub dostaje bardzo płytkie w czasie snu. Każda pauza trwa zazwyczaj 10 do 20 sekund lub więcej. Te przerwy mogą wystąpić od 20 do 30 razy lub więcej godzin.

Najczęstszym typem bezdechu sennego jest obturacyjny bezdech senny. W tej formie, gardła krótko upada, powodując przerwy w oddychaniu. Przerwy w oddychaniu powodować obniżenie się poziomu tlenu we krwi i spadek poziomu dwutlenku węgla w celu wzniesienia. Normalny oddech a następnie znowu z głośnym dźwiękiem snort lub zadławienia. Inny rodzaj bezdechu sennego nazywa centralny bezdech. To jest rzadki i zdarza się, gdy obszar mózgu, który kontroluje oddychanie nie wysyła odpowiednie sygnały do ​​mięśni oddechowych.

Organizm potrzebuje spać na wypoczynek. "Sen jest istotną częścią Twojego życia. Jeśli sen jest zakłócony lub nie masz wystarczającej ilości snu, będziesz mniej powiadomienie w ciągu dnia i być może ponieść poważne konsekwencje dla zdrowia w ogóle," mówi Vishesh K. Kapur, MD, MPH, specjalista płuc i opieki krytyczne w Seattle.

Inne problemy zdrowotne

Nieleczona bezdech senny może zwiększać ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, zawał serca lub udar mózgu. Może również zwiększać ryzyko cukrzycy, wypadków przy pracy i wypadków drogowych. Nauka w New England Journal of Medicine 2005 poinformował, że u pacjentów z bezdechem sennym miał podwójną stawkę udaru i śmierci, jak ludzie z normalnych snu.

Jeśli masz bezdech senny, nie może sobie z tego sprawy. Twój tylko wskazówką do tego zaburzenia snu mogą być wstawania zmęczony.

Osób z bezdechem sennym, nie może się wyspać, aby rozpocząć, wspólny problem w dzisiejszym społeczeństwie, Dr Kapur mówi. Można założyć, że twój problem jest brak snu i popołudniową drzemkę lub spać w weekendy. Ale prawdziwym problemem jest to, czy jakość snu.

Twój partner łóżko zauważyć główny objaw bezdechu sennego: chrapanie. Na obturacyjny bezdech senny, podniebienia miękkiego i tkanek miękkich gardła blokować drogi oddechowe, tak bardzo, że po prostu przestać oddychać. Nagromadzenie dwutlenku węgla i tlenu w końcu przerwania powoduje Ci wzbudzić dosyć ciężko oddychać na powiew powietrza. Następnie rozpoczyna się kolejny cykl. To zaburzenie uniemożliwia uzyskanie wysokiej jakości sen.

Nie każdy, kto chrapie ma bezdech, ale wiele zrobić. Istnieje regularne chrapanie-następnie pauza. Człowiek przestał oddychać. Potem wpada z powrotem w powietrze z charakterystycznym, głośnym snort, a następnie oddech. Wielu ludzi to zrobić kilka razy na godzinę, Dr Kapur mówi, i to jest OK, jeśli czują się dobrze w nocy. Ale wymaga leczenia bezdechu, gdy osoba przestaje oddychać dziesiątki razy na godzinę, a budzi się zmęczony.

Otyłość jest wysoki, jak przyczyna

Jedną z głównych przyczyn bezdechu jest otyłość. Waga dodatkowych tkanek miękkich w gardle i otyłość podbródek naciska na to, co już jest wąskie drogi oddechowe, aby rozpocząć, Dr Kapur mówi. Ale cienkie ludzie mogą się bezdech, zbyt. W części, to jest oznaką starzenia się. Mięśnie tracą napięcie spoczynkowe. Inne przyczyny to duże migdałki i migdałki i małe usta i obszar gardła.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jeśli uważasz, że masz bezdech lub innego zaburzenia snu jest, aby to omówić z lekarzem. Może on skierować cię do specjalisty snu. Specjalista sen cię przesłuchać. Jeśli zaburzenia snu wpływa na twoje życie lub grożenie dla zdrowia, mogą zostać zaproszeni do laboratorium snu. Nie, będziesz podłączony do monitorów i zasnąć w wygodnym, sypialnia-jak szpitalnej sali. Personel będzie mierzyć wszystko od oddechu i fal mózgowych do tonu mięśni podbródka. Jak zasnąć, oni cię zdiagnozować.

Lekarze mogą zaproponować wiele rozwiązań do bezdechu, w tym utrata masy ciała. Jednym z popularnych leczenie jest CPAP, ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych maszyna. Maska CPAP jest noszony na nosie. Jak spać, personel dostosowuje CPAP tak wieje tylko odpowiednią ilość powietrza do ciała, opierając otwarte swoje drogi oddechowe. Następnie należy podjąć w domu maszynę do wykorzystania w nocy.

Osoby cierpiące na bezdech wyczerpanie są często zachwyceni z CPAP, Dr Kapur mówi. Czasami ludzie z mniej poważnych przypadkach znaleźć urządzenie niewygodne i nie warte wysiłku. Niektóre z tych osób może dostać aparat dentystyczny, który jest zainstalowany na szczękę wyciągnąć tyle, aby otworzyć drogi oddechowe.

Strona główna  >  Uświadomienie sobie obturacyjny bezdech senny