Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Witaminy z grupy B nie opóźniać spadek Alzheimera

Witaminy z grupy B nie spowolnić spadek funkcji umysłowych u osób z chorobą Alzheimera, badanie. Badaniem objęto 409 osób z łagodnym do umiarkowanego Alzheimera. Zostali losowo przydzieleni do podjęcia albo witamin lub placebo. Witaminy zawarte są kwas foliowy, B6 i B12. Zabrali pigułki przez 18 miesięcy. Osoby z chorobą Alzheimera mają wysokie stężenie aminokwasu o nazwie homocysteina. Witaminy z grupy B może obniżyć te poziomy. To, co wydarzyło się w nauce, zbyt. Jednak badania wykazały, że witaminy z grupy B nie spowolni spadek psychicznego ludzi. HealthDay Aktualności i Reuters Health pisał o nauce 14 października. Pojawił się w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Jaka jest reakcja lekarza?

Pomysł, że witaminy z grupy B, które mogą pomóc w zapobieganiu lub leczeniu choroby Alzheimera jest atrakcyjne. Witaminy z grupy B, w tym kwasu foliowego, witaminy B6 i witaminy B12, są łatwo dostępne, bezpieczne i nie kosztuje wiele.

Istnieje również związek między witaminy z grupy B i homocysteiny. Homocysteina jest aminokwasem, który jest związany ze zwiększonym ryzykiem serca, tętnicy i chorób ośrodkowego układu nerwowego. Poprzednie badania wykazały, wysokie poziomy homocysteiny u osób z chorobą Alzheimera. Biorąc witaminy z grupy B jest dobrym sposobem na obniżenie homocysteiny. Więc to ma sens, że biorąc witaminy z grupy B mogą być przydatne w leczeniu choroby Alzheimera.

Poprzednie badania zbadać tę możliwość. Ale były one zbyt małe lub zbyt krótki, aby udowodnić, że takie roboty zabiegów. Mimo to, wiele osób z chorobą Alzheimera (i tych z grupy wysokiego ryzyka) brać witaminy z grupy B. To zrozumiałe: Po co czekać na dowód skuteczności, gdy leczenie jest tak bezpieczne?

Nowe badania witaminy B w terapii choroby Alzheimera jest jednym z największych i najbardziej przekonujące do daty. Niestety, okazało się żadnych korzyści. Ponadto badania wykazały, że witamina B terapia może spowodować szkody.

Do badania włączono ponad 400 osób z łagodną lub umiarkowaną chorobą Alzheimera. Zostali losowo przydzieleni do otrzymywania witaminy z grupy B o wysokiej dawce lub placebo przez 18 miesięcy. Zgodnie z oczekiwaniami, poziom homocysteiny były niższe, gdy badania zakończyły się otrzymujących witaminy z grupy B. Ale był podobny funkcji umysłowych, czy ludzie dostaje witaminy lub placebo.

Jest to jedna z różnic między grupami. Osób otrzymujących witaminy z grupy B miały wyższy wskaźnik depresji. To może być zbieg okoliczności. To może być powiązane z witaminami. Mimo to, wyniki są niepokojące. Wyniki te sugerują, że leczenie nie może być wolne od ryzyka.

Jest to ważne badanie. To pokazuje wartość starannie studiuje wspólne leczenie, które wydaje nieszkodliwe, ale ma korzyści niepewne. Miliony ludzi z chorobą Alzheimera może być przyjmowanie witamin B myślenia to spowolni ich chorobę. Jednak, te witaminy może nie przynieść korzyści. Może być nawet zwiększa ryzyko depresji.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Można dokonać zmian, które mogą zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form demencji. Należy podjąć następujące kroki:

  • Czy wysokie ciśnienie krwi traktowane. Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko udaru i otępienia. Więc jeśli ciśnienie krwi jest wysoki, należy porozmawiać z lekarzem na temat zmiany stylu życia i leków, które mogą go zmniejszyć.

  • Nie cholesterolu problemy traktowane. Jeśli Twój poziom LDL ("zły" cholesterol) jest wysoki lub HDL ("dobry cholesterol ") jest niska, można je poprawić. Zaczynają się zwiększonej aktywności fizycznej i zdrowej diety. Jeśli to konieczne, leki mogą pomóc.

  • Stracić nadwagi. Otyłość zwiększa ryzyko cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, wysokiego ciśnienia krwi i wysoki cholesterol. Każdy z nich może zwiększyć ryzyko udaru i otępienia. Dlatego starają się utrzymać wskaźnik masy ciała (BMI) w idealnym zakresie. Dla większości ludzi, BMI między 19 i 24,9 jest najlepszy. Jeśli BMI jest wysokie, ograniczyć ilość spożywanych kalorii i zwiększenie aktywności fizycznej.

  • Wybierz żywności, które są bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe (takie jak makrela, łosoś, olej rzepakowy, orzechy włoskie). Zwiększyć spożycie owoców i warzyw.

  • Umiarkowane spożycie alkoholu. Nadmierne spożycie alkoholu może zwiększyć ryzyko upadku psychicznego i innych problemów zdrowotnych. Jednak badania opublikowane w tym roku okazało się, że osoby z utratą pamięci, który miał jeden napój alkoholowy dziennie były znacznie mniej narażone na rozwój demencji niż osoby pijące.

  • Bądź społecznego. Badania sugerują, że ograniczone utrzymywanie połączeń społecznych może zmniejszyć ryzyko demencji.

  • Trzymaj swój umysł aktywny. Niektórzy eksperci uważają, że pobudzenie psychiczne może pomóc ludziom zachować funkcji umysłowych w ich wieku. Przykładami są gry planszowe i łamigłówki.

Jeśli ty lub ukochanej osoby ma chorobę Alzheimera, porozmawiać z lekarzami o wynikach tego badania. Może to być rozsądne, aby zatrzymać suplementów wysokiej dawki witamin z grupy B. Jednak ważne jest, aby sprawdzi specyficzną sytuację z lekarzem. Niektórzy ludzie nie dostać wystarczającej ilości witamin z grupy B. Mogą one muszą brać suplementy w leczeniu anemii lub inne problemy niezwiązane z chorobą Alzheimera. Nowe badania nie powinny zniechęcać do podejmowania dodatkowych witamin z grupy B.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Badanie to nie może być ostatnim słowem na witaminy z grupy B i demencji. Być może dawkę witamin z grupy B nie był idealny. My także nie wiem, czy ludzie z ciężką chorobą Alzheimera lub tych, którzy nie mają jeszcze choroby mogą korzystać z witaminy B leczenia. Można oczekiwać, że badania naukowe w celu rozwiązania tych możliwości.

Strona główna  >  Chorobę Alzheimera  >  Leczenie  >  Witaminy z grupy B nie opóźniać spadek Alzheimera