Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Ból w klatce piersiowej

 • Co powoduje ból w klatce piersiowej?

 • Jakie są objawy?

 • Kiedy należy zwrócić się o pomoc?

 • Czego można się spodziewać u lekarza?

 • Jakie kroki mogę podjąć?

Co powoduje ból w klatce piersiowej?

Choroba wieńcowa (CAD) występuje, gdy depozyty tłuszczowe znane jako tablica budować w krwiobiegu, zwężenie tętnic i ograniczaniu przepływu utlenionej krwi do serca. Stwarza choroby znanej jako miażdżyca tętnic. Gdy tablica buduje tyle, że tworzy częściową niedrożność tętnicy wieńcowej, bóle w klatce piersiowej (tzw. dusznica bolesna ) jest prawdopodobnie wynikiem. Angina i miażdżyca są przejawy CAD. Gdy tablica nagromadzenie powoduje całkowitego zablokowania tętnicy wieńcowej, zawał serca może spowodować. To jest największe niebezpieczeństwo CAD.

Dusznica bolesna (Ann-Jiné lub ANN-uh-uh-jin) jest często doświadczana jako ciśnienie, uczucie ciężkości, wyciskanie lub ucisku w klatce piersiowej. Niektórzy ludzie opisują ból jako pieczenie lub ból. Angina może być odczuwalne niemal w dowolnym miejscu na klatce piersiowej, ale zazwyczaj głęboko za mostkiem. Ból może podróżować do ramion, szyi, szczęki i zębów. Angina często towarzyszy niepokój, nudności i pocenie się. Istnieją dwa rodzaje anginy:

 • Stabilna choroba występuje w przewidywalnych czasów. Może to być spowodowane przez ćwiczenia, ekspozycji na zimno lub stres psychologiczny. To zwykle trwa tylko 2 do 10 minut. Stabilna choroba wymaga pomocy medycznej, ale nie jest to nagły wypadek.

 • Niestabilna dławica piersiowa nie jest przewidywalny i może wystąpić, gdy osoba jest w stanie spoczynku. Odcinek trwa zwykle dłużej niż jest to typowe ze stabilną dławicą piersiową. Niestabilna dławica może sygnalizować zbliżający się zawał serca, i jest stanem zagrożenia życia.

Zawał serca jest wynikiem kompletnego zablokowania tętnicy wieńcowej. Jeśli blokada uniemożliwia dostarczanie tlenu z krwi do mięśnia sercowego, dotknięty obszar mięśnia sercowego umiera. Zawał serca może poczuć się jak angina, ale ból jest bardziej surowe, trwa dłużej niż 20 minut, a często powoduje obfite pocenie i intensywny lęk. Zawały serca, jak niestabilna dławica piersiowa, może nastąpić, gdy osoba jest w stanie spoczynku. Zawał serca jest stanem zagrożenia życia, które mogą być śmiertelne.

Inne choroby serca może powodować ból w klatce piersiowej. Należą do nich:

 • Rozwarstwienie aorty (Ay-LUB-tik die-SEC-Shun). Jest to choroba, w której warstwa wewnętrzna aorty (głównych tętnic, który prowadzi krew z serca do całego ciała) łez powoduje silny ból.

 • Stenoza aortalna (Ay-LUB-tik steh-NOH-sis). To zwężenie zastawki w serca, hamując przepływ krwi w tętnicy i na zewnątrz do pozostałej części organizmu.

 • Zapalenie osierdzia (perr-ee-car-DIE-TIS). Jest zapalenie tkanek wokół serca. Wyniki bólu podczas stanu zapalnego tkanki ociera serca.

Choroby płuc może również powodować ból w klatce piersiowej. Z chorobami płuc, ból może wzrosnąć z kaszlem lub głęboki oddech. Ból rozpoczyna się zwykle od jednego określonego miejsca, a nie w głębi środku piersi jak zwykle z choroby serca. Choroby płuc, które mogą powodować ból w klatce piersiowej to:

 • Zakrzep krwi w płucach, nazywany zatorowości płucnej (PULL-ble-nar-ee EM-BEH-liz-um)

 • Okładziny zewnętrznej infekcja płuc, nazwany zapalenie opłucnej (PLOOR-ISS-ee), jest często spowodowane przez zapalenie płuc.

Problemy trawienne są kolejnym źródłem bólu, które mogą być odczuwalne w pobliżu klatki piersiowej. Ból z takich problemów może pojawić się po dużym posiłku, i mogą towarzyszyć wzdęcia. Ból może być ze względu na problemy z przełyku, żołądka lub jelita, albo pęcherzyka.

Jakie są objawy?

Ból w klatce piersiowej nie wszystko czuje to samo. Niektóre bóle w klatce piersiowej pojawia się i znika w chwilach, niektóre bóle w klatce piersiowej utrzymuje. Czasami bólu odczuwa całej piersi, a czasami ból jest ograniczony do określonego obszaru. Ból w klatce piersiowej "podróżuje" na inne części ciała.

Jeśli masz bóle w klatce piersiowej, twoje specyficzne objawy dają istotne wskazówki co do jej przyczyny. Na przykład, krótki, przeszywający ból, który przychodzi i odchodzi szybko, jak ołówek wsadził do klatki piersiowej, prawdopodobnie skurcz mięśni, a nie choroby serca. Z drugiej strony, ból klatki piersiowej, które towarzyszą mdłości i pocenie może być ze względu na problemy z sercem.

Kiedy należy uzyskać pomoc?

Dyskomfort lub ból w klatce piersiowej, a także z jedną lub więcej z poniższych objawów, może być z powodu ataku serca. Szybciej uzyskać pomoc medyczną, tym większe szanse na zdrową przyszłość.

Zadzwoń pod numer 911 lub dostać się do szpitala, jeżeli:

 • Masz anginę i objawy trwają dłużej niż normalnie, odejść i wrócić, lub nie ustąpią po odpoczynku lub stosowania nitrogliceryny.

 • Występują dyskomfort w klatce piersiowej (ból, ciśnienia, lub wyciskanie), że:

  • Jest ciężka.

  • Jest odczuwalny w środku klatki piersiowej.

  • Pojawia się, gdy jesteś w stanie spoczynku.

  • Trwa co najmniej 5 minut.

  • Towarzyszą zawroty głowy, nagłe potu, duszności czy nudności.

Zaraz po zadzwonić pod numer 911, żuć tabletkę aspiryny i popić szklanką wody (chyba, że ​​masz alergię na aspirynę).

U mężczyzn i kobiet, najczęściej objawem zawału serca jest ból w klatce piersiowej lub ból. Z kobiet, inne objawy-szczególnie duszność, nudności lub wymioty i ból pleców lub szczęki-są bardziej prawdopodobne.

Skontaktować się z lekarzem, jeśli:

Nie wszystkie przyczyny bólu w klatce piersiowej wymagają opiekę. Jeśli objawy nie pasują do tych wymienionych w Zaproszeniu 911, ból może być spowodowane problemem innego niż atak serca. Ale ból jest nadal ważne, aby poinformować lekarza o.

 • Twój ból w klatce piersiowej utrzymuje powtarzające gdy ciężko pracujesz fizycznie, wyjść w chłodne dni, lub są w trakcie psychologicznego stresu.

 • Twój ból jest jak pokarmowego problemu, ale nie poprawia się leki zobojętniające lub innych over-the-counter leków.

 • Twój ból pogarsza się podczas kaszlu, weź głęboki oddech, lub naciśnij na miejscu, która jest korzystna.

Czego mogę się spodziewać u lekarza?

Po zbadaniu cię i nauki o objawy, lekarz może zamówić jedną lub więcej z poniższych testów diagnostycznych.

Jeśli lekarz podejrzewa...

Badania te mogą być zamawiane...

Angina

Elektrokardiogram (EKG)

Ćwiczenie stres testu

Atak serca

EKG

Badania krwi

Inne choroby serca

EKG

Echo serca (USG serca)

Jeśli lekarz podejrzewa...

Badania te mogą być zamawiane...

Choroby płuc

RTG klatki piersiowej

CT scan

Badania krwi

Uraz żebra

Rentgenowskie żeber

Problemy trawienne

Endoskopia (badanie przełyku i żołądka, wstawiając elastyczną rurkę do gardła)

Jakie kroki można podjąć?

W wielu przypadkach, twoje działania mogą poprawić jakość życia. Oto kilka kroków, które można podjąć już teraz.

 • Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu w klatce piersiowej z powodu problemów z sercem, staram się jeść wiele zdrowej żywności. Zdobądź co najmniej 30 minut aktywności fizycznej każdego dnia. A jeśli używasz tytoniu w jakiejkolwiek postaci, stop.

 • Aby zarządzać bieżącą ból w klatce piersiowej, współpracować z lekarzem, aby dowiedzieć się przyczyny objawów.

 • Aby pomóc ograniczyć szkody w przypadku zawału serca, uzyskać pomoc medyczną od razu, jak jest w tej broszurze.

Aby uzyskać więcej informacji

Aby dowiedzieć się więcej na temat bólu w klatce piersiowej, odwiedź naszą stronę internetową: www.health.harvard.edu

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat bólu w klatce piersiowej, kontakt:

Europa Heart Association: www.heart.org

National Heart, Lung, and Blood Institute: www.nhlbi.nih.gov

Strona główna  >  Angina  >  Ból w klatce piersiowej - Przewlekły ból w klatce piersiowej - Objawy, przyczyny, leczenie, diagnostyka