Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Znalezienie planu leczenia astmy

Prawie 20 mln osób w Europie choruje na astmę, z objawami, które wahają się od łagodnego do ciężkiego. Ich pojawienie się objawów może być szybki lub wolny i objawy mogą występować od czasu do czasu albo codziennie.

Jeśli masz astmę, zapalenie dróg oddechowych został oskrzeli, które prowadzą powietrze do iz płuc. Ten stan zapalny lub obrzęk, sprawia, że ​​drogi oddechowe wrażliwe na substancje, które ich drażnią, zgodnie z National Heart, Lung i Krwi (NHLBI). Kiedy drogi oddechowe reagują na alergen lub drażniące, to im węższe, które zmniejszają ilość powietrza przepływającego do iz płuc. To utrudnia oddychanie. Komórki w drogach oddechowych może także więcej śluzu niż normalnie, dodatkowo zwężenie dróg oddechowych.

Astmy nie można wyleczyć, ale można go kontrolować, aby zmniejszyć ilość i nasilenie objawów. Twój lekarz może pomóc nauczyć się zarządzać swoją chorobę i żyć aktywnie, normalne życie.

Plan leczenia

Według wytycznych określonych przez NHLBI leczenie astmy obejmuje monitorowania przepływu powietrza za pomocą przepływomierza szczytem przyjmowania leków w celu kontrolowania objawów i unikanie wyzwalaczy.

Leczenie jest dostosowane do nasilenia astmy. Astma jest zwykle podzielony na cztery poziomy, mówi Christopher C. Randolph, MD, kumpel z Europejskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii:

1. Łagodny przerywany. Objawy dzienne występują dwa razy w tygodniu lub mniej, objawy nocne, dwa razy w miesiącu lub mniej.

2. Łagodne trwałe. Objawy dzienne występują więcej niż dwa razy w tygodniu, ale rzadziej niż raz dziennie, objawy nocne, więcej niż dwa razy w miesiącu.

3. Umiarkowany trwałe. Objawy dzienne występują codziennie, objawy nocne, więcej niż raz w tygodniu.

4. Ciężkie trwałe. Objawy występują stale i dzienne dopuszczalne codziennych czynności, które mogą, często występują objawy nocne.

Jak pomóc leki

Leki są uważane za podstawę leczenia astmy. W zależności od poszczególnych objawów, lekarz prawdopodobnie zaleci jednego lub obu tych typów:

 • Leki szybkiej ulgi, takie jak krótko działającego leku rozszerzającego oskrzela, który rozluźnia mięśnie wokół dróg oddechowych w czasie ataku astmy. Oddychanie go przez inhalator pomaga złagodzić objawy szybko. Ale, lek ten nie zapobiega atakom w przyszłości. Dlatego większość osób z astmą potrzebują inne leki też.

 • Długoterminowe leki kontrolne, które są leki przeciwzapalne, które działają w czasie, aby pomóc utrzymać się przez drogi oddechowe jasne. Nawet, gdy nie występują objawy, należy stosować ten lek codziennie, aby zapobiec przyszłym atakom astmy. Kortykosteroidów wziewnych, które pomagają zmniejszyć obrzęk, wydają się być w pierwszej linii leczenia. Inne leki, które zmniejszają stan zapalny i poprawy kontroli długoterminowej obejmują cromolyn sód, zafirlukastem i montelukast.

Po rozpoczęciu przyjmowania leków na astmę, upewnij się, że lekarz jest świadomy swoich dolegliwości i jak jesteś w reakcji na leki.

Poznaj swoje wyzwalacze

Oprócz leków, trzeba nauczyć się rozpoznawać i unikać specyficznych wyzwalacze astmy. Drażniące i wiele codziennych czynności może wyruszył objawy. Oto lista niektórych z najbardziej powszechnych wyzwalaczy i praktycznych wskazówek dla ich uniknięcia:

 • Dym papierosowy. Jeśli palisz, zwrócić się do lekarza o pomoc rzucenia palenia. Wyjaśnij, do przyjaciół i rodziny, którzy palą, że może to doprowadzić do ataku astmy. Następnie upewnij się, że nikt nie pali w domu lub wokół ciebie.

 • Pyłek lub zanieczyszczenia powietrza. Użyj diseaseer powietrza, jeśli to możliwe. Uniknąć, jeśli liczy się na zewnątrz pyłków jest wysokie lub jakość powietrza jest niska.

 • Zimne powietrze. Nosić chustę na usta i nos, gdy jesteś na zewnątrz, na chłodne dni.

 • Pleśń. Czyste łazienki i inne obszary, które stają się wilgotne często. Zmniejszenia wilgotności w domu z osuszacza lub diseaseer powietrza.

 • Sierść zwierząt lub roztocza. Połóż materac w zmywalnym osłoną pyłoszczelną. Arkusze prania Po tygodniu w gorącej wodzie. Wymień dywany z podłóg twardych, jeśli to możliwe. Utrzymywać zwierzęta z sypialni. I upewnij się, że Twój dom jest wolny od karaluchów.

 • Siarczyny. Ten środek jest w wielu produktach spożywczych i napojów, takich jak suszone owoce i wina, więc czytać etykiety przed zakupem.

 • Leki. Niektóre leki, takie jak beta-blokery i aspiryny, może prowadzić do ataków astmy u ludzi, którzy są wrażliwi na nich. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych leków, nawet ponad-the-counter środków, witamin i suplementów diety.

 • Ćwiczenia. Dla niektórych, działalność przynosi objawów. Ale nie zatrzymują wykonywania całkowicie. Pobyt dopasowanie jest dobre dla ogólnego stanu zdrowia. "Wykonując trzy do czterech razy w tygodniu, również jest jednym ze sposobów, aby pomóc w leczeniu astmy," mówi Dr Randolph. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. I poproś o użyciu inhalatora przed treningiem.

Z odpowiednim zarządzaniem, astma nie musi przeszkadzać. "Wielu olimpijczyków mają go", mówi Norman H. Edelman, MD, główny lekarz dla Europejskiego Stowarzyszenia Płuc. "Tak, można mieć aktywne życie z astmą, też. "

Czy jesteś zagrożony?

Eksperci nie są pewni, dlaczego niektórzy ludzie zachorowania na astmę, podczas gdy inne nie.

"Nikt nie rodzi się z astmą, ale może pojawić się już w wieku 1 roku lub dopiero w wieku 80 lat", mówi dr Edelman. "Można mieć predyspozycje do astmy. "

Są to czynniki ryzyka astmy:

 • Astmy w rodzinie

 • Historia osobista rodzina lub z siana gorączka lub wyprysk

 • Twoja matka w czasie ciąży wędzone lub były narażone na bierne palenie we wczesnym okresie życia

 • Zakażenie układu oddechowego przed wirusem RSV Okazało 2

Mimo, że astma występuje częściej u dzieci, dorośli mogą rozwijać je, zbyt. Tak więc, jeśli zaczniesz zauważać objawów związanych z astmą, takie jak kaszel, świszczący oddech, duszność lub przeziębienia, że "go do klatki piersiowej," zwrócić się do lekarza o tym.Strona główna  >  Przejmij kontrolę astmy  >  Znalezienie planu leczenia astmy