Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Całkowita wymiana stawu biodrowego

Życie z zużytych lub rannych stawu biodrowego może być bolesne i frustrujące. Może znaleźć się robi coraz mniej. Z biegiem czasu, nawet proste rzeczy, takie jak chodzenie po sklepie spożywczym lub wstawanie z krzesła, może spowodować ból. Ale nie musisz żyć w ten sposób. W wielu przypadkach, ortopeda (lekarz, który leczy kości i stawów) może zastąpić swój problem stawu biodrowego. Dla większości ludzi, o całkowitej wymiany stawu biodrowego oznacza powrót do bezbolesnego ruchu. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, co oznacza stawu biodrowego dla Ciebie. Może ona również pomóc odpowiedzieć na pytania, które możesz mieć.

Problem hop

Bez względu na wiek jesteś, to problem biodra mogą regularnie z działalności gości. Ból i sztywność może nawet ograniczyć codzienne zadania można zrobić. Problemy z stawu biodrowego mają tendencję do tworzenia się w czasie. Twój ból biodra mogą być spowodowane przez jedną z następujących czynności:

 • Złamania szyjki kości udowej, które właściwie nie goją

 • Przewlekłe choroby, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów

 • Zużywających od lat ciągłego użytkowania

Chirurgia może pomóc

Nie musisz żyć z bólem biodra do końca życia. Całkowity zabieg wymiany stawu biodrowego prawie zawsze zmniejsza ból stawów. Podczas tej operacji, problem stawu biodrowego jest zastąpiony sztucznego stawu (tzw. proteza). Operacja nie może sprawić, że znowu młody, ale może przynieść rzeczywiste korzyści.

Korzyści z wymiany stawu biodrowego

Po całkowitej wymiany stawu biodrowego, można spodziewać się ruchu łatwiej. Większość ludzi uzyskać wszystkie korzyści wymienione poniżej. Całości operacji wymiany stawu biodrowego prawie zawsze:

 • Zatrzymuje lub znacznie zmniejsza ból biodra. Nawet ból po operacji powinien odejść w ciągu kilku tygodni.

 • Zwiększa siłę nóg. Bez bólu biodra, będziesz mógł używać nóg więcej. To budować mięśnie.

 • Poprawia jakość życia, pozwalając zrobić codzienne zadania i czynności nieobciążające w większym komforcie.

 • Zapewnia lat łatwiejszego przemieszczania. Większość całkowite stawu biodrowego przez wiele lat.

Jak działa biodrowe

Staw biodrowy jest jednym z największych w organizmie obciążonych stawów. To jest piłka i wspólne gniazdo. To pomaga hip pozostają stabilne nawet podczas skręcania i skrajnych zakresach ruchu. Zdrowy staw biodrowy pozwala chodzić, kucać i włącz bez bólu. Ale gdy staw biodrowy jest uszkodzony, to może boleć podczas przenoszenia. Czasami po prostu stoi w miejscu może powodować ból.

Zdrowe biodra

Staw biodrowy jest tworzona, gdy zaokrąglona głowa kości udowej łączy miednicę. Wspólne powierzchnie pokryte są chrząstki i zasilany przez dużych mięśni. Kiedy wszystkie części wymienione poniżej są zdrowe, hip powinna poruszyć.

 • Chrząstka jest warstwa gładkiej tkanki miękkiej. Obejmuje on piłkę z kości udowej, a linie nasadowe, że kości udowej pasuje do. Zdrowe chrząstki absorbuje nacisk i umożliwia łatwe kulka ślizgać w gnieździe.

 • Siła mięśni biodra i nogi do ruchu.

 • Ścięgna przywiązują mięśnie do kości.

Uszkodzone biodro

Kiedy jedna lub więcej części biodrowych są uszkodzone, ruch jest trudnym i bolesnym. Z biegiem czasu, chrząstki zaczyna pękać lub zetrzeć. Gdy tak się stanie, kości tworzących wspólną rub razem. Sztywność i bóle występują, gdy kula zaczyna mielenia w gnieździe. Którykolwiek z poniższych problemów może doprowadzić do uszkodzenia stawów.

Zapalenie kości i stawów

W miarę upływu czasu, normalnego zużycia można dodać. Chrząstki mogą zacząć pękać (zapalenie kości i stawów). Ponieważ kości ocierają się o siebie, stają się szorstkie i pestki. To nosi w dół gniazdo.

Zapalne stawów

Przewlekłe choroby, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i dna moczanowa, może powodować obrzęk i ciepło (stan zapalny) we wspólnym podszewki. W miarę postępu choroby, chrząstki mogą być zużyte i stawów może stać się bolesne.

Złamanie

Zły spadek lub uderzenie w biodrze mogą pęknięcia (złamania) kości. Jeśli złamane kości nie goi się prawidłowo, stawów może powoli zużywają się.

Martwica

Poważnej kontuzji lub długotrwałe stosowanie alkoholu lub steroidów może zmniejszyć dopływ krwi do kości. Jeśli umiera (martwica kości), wspólne ulegnie rozpadowi.

Jest odpowiednia operacja dla Ciebie?

Lekarz może próbowali zmniejszyć ból stawu biodrowego z zastosowaniem leków i terapii fizycznej. Można nawet nauczyli się chodzić z laską. Ale jeśli to nie pomogło na tyle, całkowita wymiana stawu może być właśnie dla Ciebie. Aby dowiedzieć się, chirurg oceni stawu biodrowego. Będziesz miał pełne badanie lekarskie i rentgenowskie. Podczas tworzenia planu leczenia, chirurg chirurgia myśli o tym, jak najlepiej korzystać ci na swoim życiu.

Twoja historia choroby

Chirurg poprosi o ostatnich problemów medycznych. Nie zapomnij wspomnieć o żadnych infekcji masz. On lub ona może zapytać, gdzie hip boli i co sprawia, że ​​ból gorzej. Wspomnieć także inne wspólne problemy lub jakieś urazy biodra lub nogi. Jeśli operacja wydaje się prawdopodobne, należy wymienić wszystkie stare problemy znieczulenia lub krwawienia.

Twój egzamin fizyczny

Chirurg w pełni zbadać biodra. Wspólne będą testowane na wytrzymałość i zakres ruchu. Chirurg może również oglądać idziesz. On lub ona będzie szukać wszelkich problemów w sposób poruszać. Być może być sprawdzone w przypadku innych chorób, takich jak ściągniętym nerwu, które może powodować ból w lub w pobliżu stawu biodrowego.

Rentgenowskie

Rentgenowskie zostaną podjęte, aby zapewnić obraz swojego stawu biodrowego. X-ray mogą wykazywać zmiany w rozmiarze i kształcie szczeliny. Nagromadzenie ostroga kości (kość), torbiel, lub zagłębienia w kości może także pokazać się. Problemy te często tworzą gdzie chrząstka została zużyta. Rentgenowskie również pomóc chirurg Twój plan stawu biodrowego. Mogą one pokazać stopień uszkodzenia stawu biodrowego. To pomaga chirurg określić rodzaj protezy korzystania.

Twój plan leczenia

Chirurg wykorzystuje wyniki egzaminu i prześwietlenia, tworząc plan leczenia, który jest właśnie dla Ciebie. W zależności od wieku i ilości uszkodzenie biodra, operacja może zaoferować najlepszą odpowiedź na swój problem. Całkowita stawu biodrowego trwa od wielu lat, a często może być powtarzany, jeżeli pierwszy protezy zużyje. Ale jeśli jesteś jeszcze dość młody, chirurg może sugerować opóźnienie operacji. W tym przypadku, leki lub zmiany w stylu życia mogą pomóc w kontroli objawów, aż nadszedł czas dla stawu.

Przygotowanie do zabiegu

Podjęcia kroków z wyprzedzeniem, aby odzysk łatwiejsze. Dokonać kilku prostych zmian w domu, i poprosić kogoś, aby ci pomóc na kilka tygodni po swojej stawu biodrowego. Przed zabiegiem, chirurg może z tobą rozmawiać o sposobach zarządzania utraty krwi. Możesz być również powiedział, aby zobaczyć swój podstawowej opieki lekarza i dentystę. Leczenie stomatologiczne problemy zdrowotne i teraz może poprawić gojenie po stawu. Jeśli jesteś palaczem, jak najlepiej, aby zatrzymać lub zmniejszyć.

Przygotowania w domu

Ułatwić życie. Zmniejszyć ilość osiągnięcie i schodów wspinaczki musisz zrobić. Spróbuj tych porad.

 • Zaopatrzyć się w puszkach i mrożonek. Przechowuj wszystkie materiały między talii i ramionach.

 • Przygotować pokój na głównym poziomie dziennym, jeśli zwykle spać na górze. Lub ustawić rzeczy więc trzeba iść w górę tylko raz dziennie.

 • Podnieś bałaganu i usunąć dywany rzut. Taśma w dół przewodów elektrycznych.

Użyj specjalnego sprzętu

Urządzenia specjalne mogą pomóc masz bezpieczniejsze i łatwiejsze odzyskanie. Jeśli pre-op szkolenie oferowane jest, spróbuj użyć urządzenia przed operacją. Niektóre z najbardziej przydatnych urządzeń znajduje się na liście poniżej.

 • Podwyższony sedes

 • Użytkowników prysznic

 • Poręcze i poręcze, które pomogą uspokoić siebie, zwłaszcza gdy wchodzenie i wychodzenie z wanny

 • Urządzenie chwytając ciągnąć na skarpety i buty

Zarządzanie utrata krwi

Podczas poważnej operacji, może nastąpić znaczna utrata krwi. Może to spowodować krwinek czerwonych w organizmie spaść poniżej zdrowego zakresie. Zarządzanie krwi może pomóc przygotować swoje ciało do operacji i odzysku. Istnieją trzy główne sposoby zarządzania utraty krwi.

 • Możesz być w stanie oddać swoją krew przed operacją. Następnie można otrzymać zarobił krwi, ile potrzeba.

 • Może pojawić krwi oddanej przez inną osobę. Ta krew jest ekranowany w celu wykluczenia choroby.

 • Lek zwany epoetyną alfa może być podana przed operacją. Lek ten pobudza organizm do produkcji czerwonych krwinek, czasami zmniejszając potrzebę transfuzji.

Skonsultować się z lekarzem

Lekarz podstawowej opieki daje pewność, że jesteś w stanie do zabiegu:

 • Jesteś może mieć laboratorium lub badania krwi. Również może mieć EKG ( elektrokardiogram ). RTG klatki piersiowej może być również podjęte.

 • Lekarz będzie rozmawiać z tobą o problemach zdrowotnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze, które muszą być traktowane przed operacją.

 • Współpracować z lekarzem, aby wyjaśnić wszelkie infekcje przed operacją. W ten sposób pomaga zapewnić lepszą regenerację.

 • Za najlepszy odzysku, dowiesz się, aby zadbać o siebie przed czasem. Utrzymanie właściwego odżywiania i ograniczyć spożycie alkoholu.

 • Jeśli palisz, przestań przed operacją. To może poprawić gojenie i zmniejszyć powikłania po stawu.

Omówić swoje leki

Poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych leków. Obejmuje ziół i suplementów, a także na receptę i bez recepty leki. Niektóre leki nie idzie dobrze z znieczulenia. Inne, takie jak aspiryna, leki przeciwzakrzepowe oraz ibuprofen, zwiększyć krwawienie. Aby uniknąć problemów podczas zabiegu, może być konieczne, aby przerwać przyjmowanie niektórych leków przed wymiany stawu biodrowego.

Zakończyć pracę dentystyczną

Mają żadnych zębów lub dziąseł problemy traktowane przed operacją. Również zakończyć prac stomatologicznych, które mogą być w drodze. Jeśli tego nie zrobisz, bakterie w jamie ustnej może wejść do krwiobiegu i zainfekować nowego połączenia. To może opóźnić powrót do zdrowia. W skrajnym przypadku, zakażenia w nowej spoiny może oznaczać protezy nie mają być usunięte.

Twój zabieg wymiany stawu biodrowego

Najprawdopodobniej przybyć do szpitala na rano zabiegu. W wielu przypadkach, wstępne testy op zakończeniu dni lub nawet tygodni przed czasem. Przestrzegać wszystkich instrukcji chirurg w sprawie przygotowania do zabiegu. Po przyjeździe, będziesz miał formularze do wypełnienia. Możesz także porozmawiać z anestezjologiem (lekarz, który daje znieczulenie), jeśli nie zostało to jeszcze zrobione. To normalne, że czuję się trochę nerwowy. Ale pewni: To jest wspólna operacja, która ma tendencję do dobrych wyników.

Przygotowanie do zabiegu

Zostaniesz poinformowany, kiedy przestać jeść i pić przed operacją. Jeśli wziąć codziennie leki, szczególnie leki przeciwzakrzepowe, zapytać lekarza, czy należy jeszcze brać je rano zabiegu. W szpitalu Twoja temperatura, puls, oddech i ciśnienie krwi będą sprawdzane. IV (dożylny) linia może być uruchomiony, aby zapewnić płyny i leki niezbędne podczas operacji.

Ryzyko i powikłania

Jak w przypadku każdego zabiegu stawu biodrowego ma możliwych zagrożeń i powikłań. Należą do nich następujące:

 • Reakcja na znieczulenie

 • Zakrzepy

 • Zakażenie

 • Zwichnięcie stawu lub obluzowania protezy

 • Uszkodzenie naczyń krwionośnych, kości w pobliżu, lub nerwów

 • Ból uda

Zabieg chirurgiczny

Gdy zespół chirurgiczny jest gotowy, zostaniesz przeniesiony do sali operacyjnej. Nie będziesz mieć znieczulenie. Znieczulenie pomoże Ci spać przez chirurgii, lub będzie Ci zdrętwiałe od pasa w dół. Następnie nacięcie, dając dostęp do swojego chirurga stawu biodrowego. Uszkodzony piłka jest usunięta, a gniazdo jest gotowe do przechowywania protezy. Po nowy staw jest w miejscu, nacięcie jest zamknięty ze zszywkami lub szwów.

Przygotowanie kości

Kula jest wycięta z kości udowej, a powierzchnia starego gniazda jest wygładzana. Następnie nowe gniazdo jest oddany do miednicy. Gniazdo jest zazwyczaj wtłaczanego i mogą być utrzymywane w miejscu za pomocą śrub lub cementu. Press-fit proteza ma drobne pory na jej powierzchni, że wzrośnie do kości.

Przystąpienie nowych części

Nowy macierzystych hip włożeniu do szefa swojej kości udowej. Po macierzystych jest bezpieczne w kości udowej, nową piłkę i gniazda są połączone. Trzpień protezy mogą być prowadzone z cementu lub wtłaczanego. Chirurg wybrać metodę, która jest dla Ciebie najlepszy.

W sali pooperacyjnej

Po zabiegu będziesz wysłany do sali pooperacyjnej, zwany także PACU (jednostka postanesthesia opieki). Twoja choroba będzie obserwował uważnie, a będziesz mieć leki przeciwbólowe. Możesz mieć cewnik (mała tubka) w pęcherzu i odpływu w biodrze. Aby utrzymać swoją nową wspólną stabilny, pianki lub poduszki klin może być umieszczony między nogami. W niektórych przypadkach stosuje się metodę klamry.

Twój pobyt w szpitalu

Zostaniesz przeniesiony do pokoju, gdy jesteś przebudzony. Wtedy twoja rodzina lub przyjaciel będzie mógł się przyłączyć. Można spodziewać się odczuwać ból. Aby uzyskać najlepszą bólu, odpowiedzieć szczerze, gdy pojawi się pytanie, jak bardzo boli.

W szpitalu

Będziesz patrzył uważnie w dniu zabiegu. Jeden lub wszystkie z poniższych urządzeń mogą być świadczone dla Twojego bezpieczeństwa i komfortu.

 • Klin piana, klamry, lub poduszki mogą być wykorzystywane do prowadzenia nowego biodra na miejscu podczas wczesnego leczenia.

 • Bar (trapez) mogą być wiszące nad łóżkiem. Użyj go, aby pomóc podnieść swoje ciało po zmianie pozycji.

 • Pończochy specjalne mogą być stosowane w celu zmniejszenia ryzyka tworzenia się zakrzepów krwi. Możesz być również podane leki, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów.

Ból zarządzania

Na początku możesz odczuwać ból, nawet z lekami. To jest normalne. Ale jeśli ból nie zmniejsza się w ogóle, należy poinformować pielęgniarkę. Środki przeciwbólowe mogą być wstrzykiwane w mięsień lub dostarczane dożylnie do krwiobiegu.

Jesteś w kontroli z PCA

PCA (znieczulenie) pozwala kontrolować własne leki przeciwbólowe. Po naciśnięciu przycisku, ból leki jest pompowana przez żylnego. Pompy PCA może zapewnić stały poziom bólu. I ich wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, można mieć pewność, że nie będzie zbyt dużo leków.

Ochrona biodro

W trakcie pobytu w szpitalu, dowiesz się, jak poruszać się w sposób, który chroni nowe biodro. Są to tak zwane środki ostrożności ruchu. Twoje środki ostrożności zależy od rodzaju zabiegu używane do naprawy biodro. Śledź wszystkie wytyczne dostaniemy.

Dowiedz się, jak poruszać się bezpiecznie

Dopóki nie jest w pełni wyleczony, sztuczne biodro ma ograniczony bezpieczny zakres ruchu. Oznacza to, że nie może się wyginać i obrócić jak naturalnego stawu biodrowego. Po pierwsze, niektóre ruchy będą zbyt duże obciążenie na nowym połączeniu. Twój terapeuta będzie uczyć, jak utrzymać się w granicach nowego biodra w bezpiecznym zakresie ruchu. Zapytaj, jak długo należy przestrzegać zaleceń dotyczących bezpieczeństwa.

Siedzi ostrożności

Aby zachować swoje biodra nad kolanami, siedzieć w fotelach z wysokimi, firmową miejsc. Unikaj niskie sofy i krzesła. I pamiętaj: Unikać przekraczania operowanej nodze na drugą nogę. Zawsze uda siebie.

Ostrożności w odmianie

Nie zginać, więc górna część ciała jest niższa niż talii. Należy o tym pamiętać, gdy stojąc i siedząc.

Obrót ostrożności

Nie odwracaj się do wewnątrz w operowanej nodze gołębia trójpalczasty stanowiska. Należy o tym pamiętać, gdy stojąc i leżąc.

Twój powrót do zdrowia w szpitalu: i przemieszczania

Kiedy zostały pokazane jak chronić swoje biodra, można nauczyć się umiejętności potrzebnych do powrotu do normalnego życia. Będziesz uczył się chodzić, siedzieć, a sukienka. Aby ruchu łatwiej poprosić o leki przeciwbólowe przed każdym treningu.

Chodzenie znowu

Możesz zacząć stać i chodzić w ciągu kilku godzin po zabiegu. IV i cewnik mogą nadal być na miejscu, więc za pomocą chodzika może być trochę trudne. Ale nie martw się. Fizjoterapeuta pomoże. Będziesz uczył, jak wiele wagi, jeśli w ogóle, aby umieścić na swojej nowej stawu. Z praktyki, wkrótce będziesz mógł chodzić tylko z pomocą chodzika.

Siedzi i sos

Aby chronić swoje nowe biodro, terapeuta zajęciowy i fizjoterapeuta nauczy bezpieczniejszych sposobów robienia codziennych zadań. Gdy siedzi, opatrunek, lub za pomocą schodów Poniższe porady.

 • Usiąść z powrotem, aż do krawędzi krzesła dotyka nogę. Następnie, za pomocą podłokietników do wsparcia masy ciała, opuść się na siedzenie. Zawsze przechowywać w operowanej nodze z przodu.

 • Ciągnąć na skarpety i buty, użyć długiej rączce urządzenie, np. chwytaka lub hakiem. Spróbuj tego z poślizgu na buty pierwszy.

 • Umyć stopy i nogi, używać długo obsługiwane gąbki i wąż prysznicowy.

 • Aby korzystać ze schodów, zintensyfikować pierwszy z dobrej nogi. Następnie zabrać operowanej nodze do niej spotkać. Kiedy spada, ustąpić pierwszy z operowanej nodze.

Twój powrót do zdrowia w domu

Niezależnie od tego czy odzyskanie w domu lub w zakładzie rehabilitacji, trzeba chronić swoje nowe biodro. Siedzieć i poruszać tak, jak uczono w szpitalu. Pamiętaj, aby zobaczyć swojego lekarza o regularnych wizyt kontrolnych, i powrót do aktywności powoli. Całkowita wymiana stawu biodrowego jest poważna operacja, więc nie zdziw się, jeśli trwa kilka miesięcy, zanim się naprawdę dobrze.

Zobacz swojego lekarza

Wizyty po operacji pozwalają chirurg upewnić się, że dobrze modny jest uzdrowienie. Szwy czy zszywek są często wykonane z około 2 tygodnie po zabiegu.

Kiedy wezwać lekarza

Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli którykolwiek z objawów wymienionych poniżej:

 • Wzrost bólu biodra

 • Ból lub obrzęk w łydce lub nogi

 • Niezwykłe zaczerwienienie, ciepła lub odwodnienia w miejscu nacięcia

 • Kłopoty z oddychaniem lub bóle w klatce piersiowej

 • Gorączka powyżej 101 ° F (38,3 ° C)

Wracając do działalności

Ćwiczyć chodzenie codziennie. Spróbuj zrobić więcej co tydzień. Zacznij od uzyskania własnego szklankę wody. Jeśli pogoda jest dobra, idź do rogu, aby wysłać list. Przechowywać w to-to jest najważniejsze.

Wracając do seksu

Po nacięcie i uzdrawia twoje odzyskasz trochę ruch bioder, może być gotowy na seks. Zapytaj swojego lekarza lub pielęgniarkę do kasy, jeśli masz pytania dotyczące bezpiecznych pozycjach podczas seksu.

Utrzymanie nowego stawu

Infekcja w organizmie może szkodzić nowego połączenia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed planowania procedur medycznych i stomatologicznych. Może trzeba przyjmować antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu. Aby sprawdzić stabilność stawu w czasie, może być rentgenowskie co rok lub dwa.

Twoja lista kontrolna chirurgiczne

Skorzystaj z poniższych list kontrolnych, aby pomóc przypomnieć, co robić przed i po endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Zawsze sprawdzić się ze stomatologiem lub lekarzem, że masz sztucznego stawu. Aby zapobiec infekcji, być może trzeba przyjmować antybiotyki przed procedur medycznych i stomatologicznych. Należy także pamiętać, aby zachować spaceru. Wracaj na nogi i cieszyć codziennego życia. Dlatego miał operację na pierwszym miejscu!

Przed operacją

 • Zapoznaj się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

 • Zakończyć prac stomatologicznych.

 • Zapytaj o opcje zarządzania krwi.

 • Przerwać przyjmowanie aspiryny lub ibuprofenu ____ dni przed operacją.

 • Przerywać stosowania tych wymagań ________________________________ dni przed operacją.

 • Rozkazów swojego lekarza w serwisie, kiedy przestać jeść i pić przed operacją.

Po zabiegu

 • Zaplanuj swoją pierwszą wizytę pooperacyjną _____ dni po zabiegu.

 • Trzymaj nacięcia suche aż wszystkie szwy lub klamry są usuwane.

 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek oznaki lub objawy infekcji.

 • Zakończyć program terapii fizycznej. Pomoże Ci chodzić normalnie.

 • Czekać ______ dni / tygodni przed powrotem do pracy.

 • Unikaj tych działań: _________________________

Strona główna  >  Operacji wymiany stawu biodrowego  >  Całkowita wymiana stawu biodrowego