Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Wprowadzenie do menopauzy

Obraz matki i syna, uśmiechając

Co to jest menopauza?

Kiedy kobieta trwale zatrzymuje mając miesiączki, ona osiągnęła etap życia zwany menopauza. Często nazywany "zmiana życia" ten etap sygnalizuje koniec kobiecej zdolności do posiadania dzieci. Wielu pracowników służby zdrowia rzeczywiście użyć menopauzy termin odnosi się do okresu, kiedy poziom hormonów kobiece zaczynają się zmieniać. Menopauza mówi się zakończona, gdy miesiączki przestały dla jednej ciągłej roku.

Faza przejściowa przed menopauzą medycznie dalej klimakterium, ale ostatnio okołomenopauzalnym. W tym okresie przejściowym przed menopauzą, dostawa dojrzałych jaj w jajnikach kobiety zmniejsza się i staje się nieregularne jajeczkowanie. Jednocześnie, wytwarzanie estrogenów i progesteronu maleje. Jest to ogromna spadek poziomu estrogenu, który powoduje, że większość objawów zwykle związanych z menopauzą.

Kiedy menopauza występuje?

, Podczas gdy średni wiek menopauzy wynosi 51, menopauza może faktycznie nastąpić w dowolnym momencie od lat 30. do połowy lat 50-tych i później. Kobiety, które palą i mają niedowagę mają skłonność do przeżywania wcześniejszą menopauzę, podczas gdy kobiety z nadwagą często doświadczają później menopauzę. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety zazwyczaj doświadczają menopauzy w tym samym wieku, jak jej matka.

Menopauza może również wystąpić do przyczyn innych niż naturalne. Te obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Przedwczesna menopauza. Przedwczesna menopauza może wystąpić, gdy jest niewydolność jajników przed 40 rokiem życia i może być związane z paleniem tytoniu, narażenia na promieniowanie, chemioterapeutykami lub zabiegu, który upośledza jajnika ukrwienie. Przedwczesna niewydolność jajników jest nazywany również niewydolność jajników podstawowym.

 • Chirurgicznej menopauzy. Menopauza chirurgiczna następstwem jajników (usunięcie jajnika lub obu jajników) lub promieniowania miednicy, w tym jajników, u kobiet przed menopauzą. Powoduje to nagły menopauzie, przy czym kobiety często doświadczać bardziej poważne objawy menopauzalne, niż gdyby one były doświadczenia menopauzy naturalny.

Jakie są objawy menopauzy?

Oto najczęstsze objawy menopauzy. Jednak każda kobieta może wystąpić objawy inaczej-niektóre o kilka, a mniej ciężkich objawów, podczas gdy inne mają bardziej częste i stresujące nich. Objawy menopauzy mogą obejmować:

Uderzenia gorąca

Hot miga są, jak dotąd, najczęstszym objawem menopauzy, z czego około 75 procent wszystkich kobiet doświadcza nagłe, krótkie, okresowe wzrosty temperatury ciała. Zwykle gorąca rozpocząć przed ostatnim okresie kobiety. 80 procent kobiet, uderzenia gorąca występują przez dwa lata lub mniej. Niewielki procent kobiet doświadcza uderzeń gorąca o więcej niż dwa lata. Te wydają się być miga bezpośrednio związane ze zmniejszeniem stężenia estrogenów. Hot miga różnią się częstotliwością i intensywnością dla każdej kobiety.

Ponadto na wzrost temperatury skóry, gorące lampy może powodować zwiększenie częstości pracy serca kobiety. Powoduje to nagły potu jak organizm próbuje obniżyć temperaturę. Ten objaw może również towarzyszyć kołatanie serca i zawroty głowy.

Uderzenia gorąca, które występują w nocy nazywane są nocne poty. Kobieta może obudzić się zlany potem i zmienić jej ubrania i pościel w nocy.

Atrofia pochwy

Atrofii pochwy obejmuje suszenie i ścieńczenie tkankach pochwy i cewki moczowej. Może to prowadzić do dyspareunia (ból podczas stosunku płciowego), a także zapalenie pochwy, zapalenie pęcherza i zakażenia dróg moczowych.

Rozluźnienie mięśni miednicy

Rozluźnienie mięśni dna miednicy mogą prowadzić do nietrzymania moczu, jak również zwiększa ryzyko macicy, pęcherza moczowego, cewki moczowej i odbytu, wystający do wnętrza pochwy.

Efekty serca

Przerywany zawroty głowy, parestezje (zaburzenia czucia, takie jak drętwienie, mrowienie, kłucie, i / lub zwiększonej czułości), kołatanie serca i tachykardia może wystąpić jako objawy menopauzy.

Wzrost włosów

Zmiana hormony mogą sprawić, że niektóre kobiety, aby wystąpić wzrost włosów na twarzy i / lub przerzedzenie włosów na skórze głowy.

Zdrowie psychiczne

Chociaż powszechnie uważało, że zdrowie psychiczne mogą mieć negatywny wpływ menopauzy, kilka badania wykazały, że u kobiet po menopauzie cierpi nie więcej lękowe, depresję, gniew, nerwowość lub uczucie stresu niż kobiety w tym samym wieku, którzy nadal miesiączkować. Psychologiczne i emocjonalne objawy zmęczenia, drażliwość, bezsenność, nerwowość mogą być związane zarówno brak estrogenu, stres starzenia i zmiany danej kobiety role.

P: ". Jestem 49 lat i zaczęli wykazujące objawy menopauzy, z najbardziej uciążliwe jest gorąca zastanawiałem się, czy jest coś, co mogę zrobić, aby poradzić sobie z nimi?"

: Uderzenia gorąca pojawiają się w wyniku obniżenie poziomu estrogenu. W odpowiedzi na to, gruczoły uwolnić większe ilości innych hormonów, które wpływają na mózg termostat, powodując temperatura ciała się wahać. Terapia hormonalna wykazała uwolnienie część gorąca dyskomfortu dla wielu kobiet. Jednak decyzja, aby rozpocząć suplementację tych hormonów powinno być dokonywane tylko po ty i twój opieka zdrowotna dostawca oceniano ryzyko versus stosunek korzyści w oparciu o indywidualne historii medycyny.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowia kobiet, a szczególnie terapii hormonalnej, National Heart, Lung, and Blood Institute z National Institutes of Health (NIH) rozpoczęła kobiet zdrowie Initiative (WHI) w 1991 roku. Próby hormon miał dwa studia: Badanie estrogen-plus-progestagen kobiet z macicy i badania estrogenów sam kobiet bez macicy. Oba badania zostały zawarte na początku, gdy badania wykazały, że terapia hormonalna nie zapobiegają chorobom serca i zwiększone ryzyko pewnych problemów zdrowotnych.

WHI zaleca, aby kobiety stosować się do zaleceń (FDA na hormon estrogen lub estrogen-sam-plus-progestagen) terapii. Stwierdza on, że nie należy przyjmować terapię hormonalną, aby zapobiec chorobom serca.

Produkty te są zatwierdzone terapie dla ulgi od umiarkowanego do ciężkiego uderzenia gorąca i objawy atrofii pochwy i sromu. Mimo, że terapia hormonalna może być skuteczna w zapobieganiu pomenopauzalnej osteoporozy, należy rozważyć, tylko dla kobiet na znaczące ryzyko osteoporozy, którzy nie mogą przyjmować leków bez estrogenów. FDA zaleca, że ​​hormonalna terapia być używane w najniższych dawkach przez najkrótszy okres niezbędny do osiągnięcia celów leczenia. Kobiety po menopauzie, które stosują lub rozważają za pomocą terapii hormonalnej należy omówić ewentualne korzyści i zagrożeń dla nich z ich opieki zdrowotnej.

Praktyczne sugestie dotyczące radzenia sobie z gorąca obejmują:

 • Ubierać się w warstwy, tak aby można było zdjąć ubranie, gdy zaczyna Hot Flash.

 • Unikaj żywności i napojów, które mogą powodować uderzenia gorąca, takie jak pikantne żywności, alkoholu, kawy, herbaty i innych gorących napojów.

 • Wypić szklankę zimnej wody lub soku owocowego, gdy zaczyna Hot Flash.

 • Zmniejszyć stres poziom, który może nasilać uderzenia gorąca.

 • Zachowaj termos z wodą z lodem lub lodem obok łóżka w nocy.

 • Używać arkuszy bawełny, bielizna i ubranie, które pozwalają skórze oddychać.

 • Prowadzić dziennik lub rejestr objawów określić, co może powodować wyświetlanie gorąca.

Leczenie menopauzy

Specyficzne leczenie objawów menopauzy zostanie określony przez pracownika służby zdrowia, w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Obecne objawy

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Twoja opinia lub preferencji

Kilka terapii, które pomagają zarządzać objawy często związane z menopauzą są następujące:

Terapia hormonalna (HT)

Terapia hormonalna (HT) obejmuje podawanie kombinacji hormonów żeńskich estrogenu i progesteronu w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy. HT jest najczęściej przepisywany w formie tabletek. Jednakże estrogeny mogą także być podawane stosując przezskórne plastry skórne i kremy pochwy.

Decyzja o rozpoczęciu suplementacji tych hormonów powinno być wykonane tylko po ty i twój opieka zdrowotna dostawca oceniano ryzyko i korzyści oparte na indywidualnej historii medycznej.

Terapia estrogenowa (ET)

Terapii estrogenem (ET) obejmuje podawanie estrogenu sam, który już nie jest produkowany przez organizm. ET jest często przepisywany dla kobiet, które miały histerektomii. Estrogen jest zalecane w następujących formach: pigułek, plastrów przezskórnych (gdzie estrogen jest wchłaniane przez skórę) oraz kremów dopochwowych.

Decyzja o rozpoczęciu suplementacja tego hormonu powinno być wykonane tylko po ty i twój opieka zdrowotna dostawca oceniano ryzyko i korzyści oparte na indywidualnej historii medycznej.

Niehormonalnym leczenie

Ten rodzaj obróbki często wymaga użycia nadmiernej recepty kremy, które nie zawierają estrogen złagodzić objawy związane z menopauzą.

Alternatywy estrogenów

Alternatywy estrogenów są tak zwane "syntetyczne estrogeny", takich jak raloksyfen, które mogą oferować korzyści budujące kości estrogenów bez wielu możliwych zagrożeń odbywa się w czasie (np. zwiększone ryzyko raka endometrium ).

Terapie alternatywne

Homeopatia i ziołowe zabiegi mogą oferować pewne ulgi z niektórych objawów menopauzy.

Gdy zbliża się menopauza, każda kobieta powinna przedyskutować Każda opcja-potencjalne ryzyko i korzyści-z jej lekarzem. Odwiedź zasobów online zdrowia kobiet uzyskać więcej informacji.

Strona główna  >  Wprowadzenie do menopauzy