Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

Jak alkohol wpływa na poziom trójglicerydów

Być może słyszeliście, że picie alkoholu może być dobre dla zdrowia serca. Badania sugerują, że umiarkowane spożycie alkoholu może obniżyć ryzyko chorób serca u osób dorosłych. Ale jeśli masz wysoki poziom triglicerydów, możesz przewartościowania spożycie alkoholu. Zmniejszenie ile pijesz - lub zatrzymywania całkowicie - może poprawić poziom trójglicerydów.

Alkohol zwiększa stężenie triglicerydów

Badania pokazują, że picie alkoholu - nawet w niewielkich ilościach - może zwiększać stężenie trójglicerydów. Alkohol może zwiększyć ilość spożywanych kalorii, a nadmiar kalorii, które nie są bezpośrednio wykorzystywane do energii przekształca się w trójglicerydy.

Picie alkoholu może wędrować spożycie innych pokarmów i napojów, które zwiększają stężenie triglicerydów. Na przykład ludzie, którzy piją dużo alkoholu są bardziej narażone na jeść dużo tłustych. I soki owocowe lub napoje mieszane z alkoholem są bogate w cukier i kalorie.

Picie zbyt dużej ilości alkoholu zwiększa nie tylko trójglicerydów, ale także zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń czynności wątroby, nadciśnienia tętniczego, niektórych nowotworów i innych problemów zdrowotnych. Wysokie spożycie alkoholu może również się ryzyka dla zespołu metabolicznego - klastra chorób, które zwiększa ryzyko chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy.

Umiar jest kluczem

Tak więc, podczas gdy wiadomości o alkoholu i choroby serca nie jest tak źle, te z wysokim poziomem trójglicerydów powinny rozważyć ryzyko i korzyści związane z konsumpcją alkoholu. Alkohol zwiększa stężenie triglicerydów. I posiadające wysoki poziom triglicerydów zwiększa ryzyko choroby serca i choroby wieńcowej.

Jeśli masz problemy z trójglicerydów, porozmawiaj z lekarzem o spożycie alkoholu. Większość ekspertów zaleca, że ​​dla najlepszego zdrowia serca, może być konieczne, aby zmniejszyć lub rozważyć ograniczenie spożycia alkoholu w ogóle. Jeśli nie pić, zawsze więc z umiarem. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn.


Strona główna  >  Trójglicerydy  >  Życie z wysokim poziomem trójglicerydów  >  Jak alkohol wpływa na poziom trójglicerydów