Strona główna
Olobot - Zdrowie i informacje medyczne, którym możesz ufać

RTG kręgosłupa, szyi, lub z powrotem

(szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, sakralne lub ogonowego Badania rentgenowskie)

Procedura

Jakie są prześwietlenia kręgosłupa, szyi lub pleców?

Rentgenowskie używać niewidzialne promienie elektromagnetyczne produkować obrazy wewnętrznych tkanek, kości i narządy na film. Standardowe rentgenowskie wykonane dla wielu względów, w tym diagnozowaniu nowotworów lub urazów kości.

Rentgenowskie wykonane są przy użyciu zewnętrznego promieniowania do wytwarzania obrazów ciała, jej narządów i innych struktur wewnętrznych w celach diagnostycznych. Rentgenowskie przechodzą przez tkanki ciała na specjalnie traktowane płytki (podobne do filmu z kamery) i "negatywne" obraz jest typu (bardziej solidny struktura jest, bielsze wydaje się na filmie). Zamiast filmu, rentgenowskie mogą być wykonane przy użyciu komputerów i cyfrowych mediów.

Kiedy ciało ulega prześwietlenia, różne części ciała umożliwiają różne ilości promieni rentgenowskich, aby przejść. Obrazy wytwarzane są w stopniach światła i ciemności, w zależności od ilości promieniowania rentgenowskiego, które przechodzą do tkanek. Miękkie tkanki w organizmie (np. krwi, skóry, tłuszczu i mięśni) pozwalają większości rentgenowskie przechodzą przez ciemny szary i pojawiają się na filmie. Kości lub guza, który jest gęstszy niż tkanek miękkich, pozwala kilku rentgenowskie przechodzą przez i jest biały na x-ray. Przy przerwie w kości wiązki rentgenowskiej przechodzi przez rozbitą dziedzinie i pojawia się jako ciemny linii białej kości.

Rentgenowskie kręgosłupa mogą być przeprowadzone w celu oceny jakichkolwiek powierzchnię grzbietu (szyjny, piersiowy, lędźwiowy krzyżowego lub ogonowego). Inne związane z tym procedury, które mogą być stosowane do diagnozowania kręgosłupa, pleców, szyi lub problemy obejmują mielografii ( myelogram ), tomografia komputerowa (CT) skanowania, rezonansu magnetycznego (MRI) lub skany kości. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Ilustracja anatomii kręgosłupa

Anatomia kręgosłupa:

Kręgosłup składa się z 33 kręgów, które są oddzielone przez dyski gąbczastych i sklasyfikowane w różnych obszarach.

 • Powierzchnia szyjki zawiera siedem kręgów szyjnych.

 • Obszar gardła składa się z 12 kręgów w obszarze klatki piersiowej.

 • Obszar lędźwiowy składa się z pięciu kręgów w dolnej części pleców.

 • Sacrum ma pięć, mały skondensowany kręgi.

 • Cztery ogonowego bezpiecznik kręgów w jedną kość, zwany kości ogonowej lub kość ogonową.

Rdzenia kręgowego, większa część centralnego układu nerwowego, znajduje się w kanale kręgowym i rozciąga się od podstawy czaszki do górnej części dolnej części pleców. Rdzeń kręgowy jest otoczony przez kości kręgosłupa i worka zawierającego płyn mózgowo-rdzeniowy. Rdzenia kręgowego prowadzi sens i sygnały ruchu do iz mózgu i kontroluje wiele odruchów.

Przyczyny postępowania

Rentgenowskie kręgosłupa, szyi lub pleców może być wykonywane w celu zdiagnozowania powrotem lub ból szyi, złamania lub złamania kości, zapalenie stawów, kręgozmyki (zwichnięcie lub poślizgu jednego kręgów nad jednym pod nim), zwyrodnienie dysków, nowotwory, nieprawidłowości w ustawieniu kręgosłupa, takie jak kifozy lub skoliozy lub wad wrodzonych.

Mogą być też inne powody, dla lekarza, aby zalecane prześwietlenie kręgosłupa, szyi lub pleców.

Ryzyko związane z procedurą

Możesz poprosić lekarza o ilość promieniowania stosowanego w trakcie postępowania i zagrożeń związanych z danej sytuacji. To jest dobry pomysł, aby zachować zapis swojej przeszłości narażenia na promieniowanie, takich jak poprzednie skanowanie i inne rodzaje promieniowania X, tak aby można było poinformować lekarza. Ryzyko związane z ekspozycją na promieniowanie może być związana z łączną liczbę badań rentgenowskich i / lub terapii w długim okresie czasu.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza. Narażenie na promieniowanie w czasie ciąży może prowadzić do wad wrodzonych. Jeśli jest to konieczne, aby mieć prześwietlenie kręgosłupa, specjalne środki ostrożności zostaną wykonane w celu zminimalizowania narażenia na promieniowanie dla płodu.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, na które można mieć na temat procedury ci.

 • Generalnie, bez uprzedniego przygotowania, takim jak na czczo lub sedacji jest wymagane.

 • Powiadomić radiologicznej technolog jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży.

 • Powiadomić radiologicznej technolog jeśli była niedawno procedurę rentgenowskie baru, ponieważ może to kolidować z uzyskaniem optymalnej ekspozycji rentgenowskiej dolnej pleców.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

X-ray mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie procedura prześwietlenie kręgosłupa, szyi lub pleców następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież, biżuteria, spinki do włosów, okulary, aparaty słuchowe lub inne metalowe przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Jeśli pojawi się prośba, aby usunąć ubranie, będziesz mieć suknię na zużycie.

 3. Zostanie umieszczony na stole rentgenowskim, że starannie umieszcza część kręgosłupa, która ma być prześwietlona między urządzenia rentgenowskiego i kasety zawierającej RTG lub nośników cyfrowych. Lekarz może również zwrócić się widoki x-ray, które należy podjąć z pozycji stojącej.

 4. Części ciała nie są sfotografowane mogą być pokryte ołowiem fartuch (ekran), aby uniknąć narażenia na promieniowanie rentgenowskie.

 5. Radiologiczne technolog poprosi trzymać nadal w pewnej pozycji przez kilka chwil, podczas ekspozycji rentgenowskiej jest.

 6. Jeśli x-ray jest wykonywana w celu określenia szkody, będzie zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec dalszym szkodom. Na przykład Kołnierz ortopedyczny może być stosowany w przypadku złamania kręgosłupa szyjnego podejrzewa.

 7. Niektóre badania kręgosłupa rentgenowskie może wymagać kilku różnych pozycjach. Jest niezwykle ważne, aby w pełni pozostają jeszcze podczas ekspozycji jest, jak każdy ruch może zniekształcić obraz, a nawet wymagają innego badania należy zrobić, aby uzyskać jasny obraz części ciała, o którym mowa.

 8. Wiązki rentgenowskie będą koncentrowały się na obszarze zostać sfotografowany.

 9. Radiologiczne technolog będzie krok za oknem ochronnym podczas zrobienie zdjęcia.

Zdjęcie RTG odcinka lędźwiowego
RTG odcinka lędźwiowego

Podczas procedury rentgenowskie sam nie wywołuje bólu manipulowanie części korpusu są badane może powodować dyskomfort i ból, szczególnie w przypadku aktualnego uszkodzenia lub zabiegiem chirurgicznym, takie jak chirurgia. Radiologiczne Technolog użyje wszelkich możliwych środków, komfort i zakończyć procedurę jak najszybciej, aby zminimalizować jakikolwiek dyskomfort lub ból.

Po zabiegu

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma specjalnego typu opieki następujące rentgenowskie kręgosłupa, pleców lub karku. Jednakże, lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejska Akademia ortopedów

Europejskie społeczeństwo raka

Arthritis Foundation

National Cancer Institute (NCI)

Narodowy Instytut stawów i chorób skóry i układu mięśniowo-szkieletowego

Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i ludzkiego rozwoju

National Institutes of Health (NIH)

Narodowy Instytut zaburzenia neurologiczne i skoku

National Library of Medicine

Osteoporoza i choroby związane z kośćmi - Narodowe Centrum zasobów - PZH

Społeczeństwo badania skoliozy

Strona główna  >  Ból pleców  >  RTG kręgosłupa, szyi, lub z powrotem